סגור
חיפוש

פרידה מ-Calibri: מיקרוסופט תחליף את פונט ברירת המחדל

מאז 2007 מוגדר כברירת המחדל במסמכים הפונט Calibri, שעוצב ב-2003 על ידי המעצב הגרפי ההולנדי לוקאס דה חרוט. במיקרוסופט חשפו חמישה פונטים חדשים, שאחד מהם אמור להפוך לפונט ברירת המחדל הבא, והודו לקליברי: "שירת אותנו היטב, אך אנחנו מאמינים שהגיע הזמן להתפתח"

מיקרוסופט הודיעה בשבוע שעבר כי בכוונתה להחליף את פונט ברירת המחדל במסמכי אופיס, כמו וורד ואקסל. מאז 2007 מוגדר כברירת המחדל במסמכים הפונט קליברי (Calibri).
"קליברי שירת אותנו היטב, אך אנחנו מאמינים שהגיע הזמן להתפתח", כתבו במיקרוסופט בפוסט שבו חשפו את חמשת הפונטים החדשים שרכשו, שאחד מהם מיועד להפוך לברירת המחדל החדשה.
המהלך הפתיע את לוקאס דה חרוט, המעצב הגרפי ההולנדי שאחראי לגופן. "לא ציפיתי שזה כבר יוחלף", אמר בריאיון מביתו בברלין. עם זאת, ציין כי לא ציפה שיתייעצו איתו על כך, והוסיף כי הוא מרוצה שמיקרוסופט משקיעה בפונטים חדשים כדי להפוך את התוכנות שלה לשוות יותר. להערכתו, ההחלטה לשנות גופן התקבלה מתוך כוונה להישאר מעודכנים, ופחות קשורה לתכונות של קליברי.
2 צפייה בגלריה
לוקאס דה גרוט Luc(as) de Groot מעצב פונט קליברי Calibri מיקרוסופט
לוקאס דה גרוט Luc(as) de Groot מעצב פונט קליברי Calibri מיקרוסופט
לוקאס דה חרוט, מעצב פונט קליברי
(ויקימדיה)
דה חרוט החל לעבוד על הפונט ב-2002 לאחר שהתבקש על ידי מתווך להציע פונט ללקוח אלמוני. בסופו של דבר התברר שאותו לקוח אלמוני הוא כמובן מיקרוסופט, שקיבלו את ההצעות שלו והוא הוטס ב-2003 למטה בסיאטל לפגוש מעצבים, יועצים ואת חברי הצוות הטיפוגרפי של החברה.
מציאת שם לפונטים התגלתה כמשימה מורכבת נוספת. במיקרוסופט היו מעוניינים בשם שיתחיל באות C, אז דה חרוט הציע את השם קלאס (Clas) שהוא שם פרטי בסקנדינבית, אך מתברר שביוונית פירושו "להפליץ". שמות נוספים שהציע נפסלו לאחר שהתברר שפירושם זונה ברוסית. בסופו של דבר הציעו בחברה את קליברי.
2 צפייה בגלריה
פונט קליברי Calibri מיקרוסופט
פונט קליברי Calibri מיקרוסופט
פונט קליברי Calibri מיקרוסופט
ב-2007, עם השקת אופיס 2007, הגופן הפך לברירת המחדל במסמכי אופיס, להם 1.2 מיליארד משתמשים ברחבי העולם. הוא הפך לבחירה המועדפת בכתיבת קורות חיים ואף שימש כפונט הנבחר בהתכתבות המיילים בה לקח חלק בנו של דונלד טראמפ, לגבי ארגון פגישה עם עורך דין רוסי כדי לאסוף מידע על הילארי קלינטון.