סגור

חברת Capitolis הישראלית רכשה את LMRKTS האמריקאית בכ-50 מיליון דולר

קפיטוליס מפתחת פלטפורמה שמטרתה לאפשר לבנקים וגופים פיננסיים גדולים לשתף פעולה ביניהם כדי למקסם את היעילות הפיננסית שלהם. LMRKTS היא ספקית מובילה לאופטימיזציה רב-צדדית לעסקאות בין בנקים

חברת הפינטק הישראלית קפיטוליס (Capitolis) הודיעה היום (ד׳) על רכישה של חברת LMRKTS האמריקאית בעסקה של למעלה מ-50 מיליון דולר.
קפיטוליס הוקמה בשנת 2017 על ידי היזם הסדרתי גיל מנדלזיס (מנכ"ל), טום גלוסר ואיגור טלשבסקי והיא מפתחת פלטפורמה שמטרתה לאפשר לבנקים וגופים פיננסיים גדולים לשתף פעולה ביניהם כדי למקסם את היעילות הפיננסית של הפעילות שלהם.
LMRKTS היא ספקית מובילה לאופטימיזציה רב-צדדית לעסקאות בין בנקים ע"י הפחתת סוגים שונים של סיכונים ועלויות. החברה מעסיקה 15 עובדים בניו יורק ואלה יצטרפו לצוות המקצועי של חברת קפיטוליס, שמחזיקה משרדים בעיר. בשלב ראשון תמשיך LMRKTS לפעול תחת שמה ובהמשך תתאחד פעילות החברות תחת המותג של קפיטוליס.
2 צפייה בגלריה
גיל מנדלזיס מנכ"ל קפיטוליס
גיל מנדלזיס מנכ"ל קפיטוליס
גיל מנדלזיס, מנכ"ל קפיטוליס
(צילום: אייל טואג)
בחדש מרץ האחרון הוביל המשקיע העולמי אנדרסן הורוביץ סבב C בסך של 90 מיליוןן דולר בקפיטוליס. היא גייסה עד היום 170 מיליון דולר מקרנות הון סיכון ומוסדות פיננסיים מובילים, ביניהם הקרן Andreesen Horowitz (“a16z”),Index Ventures, Sequoia Capital, Spark Capital, SVB Capital, Citi, J.P. Morgan, S Capital and State Street.
2 צפייה בגלריה
הילארי פארק מנכ"לית LMRKTS
הילארי פארק מנכ"לית LMRKTS
הילארי פארק, מנכ"לית LMRKTS
(צילום: יח"צ)
הרכישה של קפיטוליס מצטרפת לשורה של רכישות גדולות שביצעו חברות הייטק ישראליות בתקופה האחרונה. ביניהן חברת הפינטק ראפיד, חברת מיי הריטג׳ שרכשה חברה צרפתית וכמובן הרכישה הגדולה של ג׳ייפרוג.