סגור

בצל הסכסוך המשפטי בין היזמים, Localize גייסה 25 מיליון דולר

הפלטמורמה של החברה מפשטת את התהליכים ברכישת דירה באמצעות שימוש בטכנולוגיה ובדאטה. יחד עם הגיוס הנוכחי, לוקלייז גייסה עד כה כ-70 מיליון דולר. בימים אלה נמצאים שניים ממייסדי החברה, אמיר ווינשטוק ואסף רובין, מנכ"ל החברה, בהליך משפטי ביניהם

חברת הסטארט-אפ לוקלייז (Localize), הפועלת בישראל תחת המותג madlan, גייסה 25 מיליון דולר, בצל הסכסוך המשפטי בין היזמים.
בימים אלה נמצאים שניים ממייסדי החברה, אמיר ווינשטוק ואסף רובין, מנכ"ל החברה כיום, במאבק משפטי סוער. במסגרת התביעה טען ווינשטוק כי זכויותיו ב-madlan קופחו, הוא נדחק החוצה ונחשף "להתנהלות כאוטית והזויה של ישיבות הדירקטוריון".
מנגד, טוען רובין כי ווינשטוק מנסה לסחוט את בעלי המניות ב-madlan ומבקש מבית משפט לדחות את התביעה על הסף. החברה פיתחה טכנולוגיה מבוססת ההופכת את הליך רכישת הדירה לקל, מהיר, אישי ושקוף יותר עבור כל הצדדים המעורבים.
2 צפייה בגלריה
לוקלייז עומר גרנות אסף רובין
לוקלייז עומר גרנות אסף רובין
מימין: עומר גרנות, נשיא ו-COO לוקלייז ואסף רובין, מנכ"ל לוקלייז
(צילום: אורית פניני)
את הגיוס הובילה קרן פיטנגו צמיחה (Pitango Growth), והשתתפו בו גם המשקיעים הקיימים בחברה לצד משקיעים חדשים, בהם: אביגדור וילנץ, צבי לימון (מייסד קרן מאגמה), איש העסקים נועם גוטסמן, קרן Maor Investment מלוקסמבורג שנוסדה על ידי פיליפ גז ואריק אללוף, קרן Celesta בהובלת רוני חפץ, בנק מזרחי טפחות ועוד.
2 צפייה בגלריה
מימין טל קופל מנכ"ל madlan ואנשי לוקלייז עומר גרנות  אסף רובין אילן פריימן
מימין טל קופל מנכ"ל madlan ואנשי לוקלייז עומר גרנות  אסף רובין אילן פריימן
מימין: טל קופל מנכ"ל madlan, עומר גרנות נשיא ו-COO לוקלייז, אסף רובין מנכ"ל לוקלייז ואילן פריימן CTO לוקלייז
(צילום: אורית פניני)
יחד עם הגיוס הנוכחי, גייסה החברה עד היום כ-70 מיליון דולר עד כה. לוקלייז מעסיקה כ-130 עובדים, 100 מתוכם בישראל והשאר בניו יורק ובקייב. החברה מתכוונת לגייס 50 עובדים חדשים.
לוקלייז הוקמה בשנת 2012, במטרה לפשט את התהליכים הסבוכים הכרוכים ברכישת בית או דירה באמצעות שימוש בטכנולוגיה ובדאטה. הפלטפורמה החכמה שפיתחה החברה אוספת ומעבדת מידע, תוך שהיא משקללת עשרות פרמטרים בפורמטים שונים מאלפי מאגרי מידע המתעדכנים בזמן אמת. המערכת מפיקה תובנות המאפשרות התאמה לדרישות הלקוח.