סגור

"המפגש של היזמים עם בני הנוער הוא תמצית החדשנות הישראלית"

יפעת רייטר, מנכ"לית AIG ישראל, "מה שמייחד אותנו כישראלים זה האופי היזמי שלנו והיכולת להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש, אבל לא לכל אחד יש את האפשרות והמשאבים לעשות זאת". ראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים: "מעורבות חברתית איננה רק זכות נגישה, אלא גם פעולה מעשירה ומתקנת". אירוע מיזם השנה 2021 של עמותת יוניסטרים, יתקיים ב-28.7 בתל אביב

אחד מעמודי התווך של עמותת יוניסטרים והייחוד הגדול שלה, הוא השותפות של העמותה עם הקהילה העסקית בישראל. כאשר בני הנוער חניכי יוניסטרים נפגשים באופן אישי עם אנשי העסקים והיזמים הבכירים ביותר בארץ, הם זוכים לקבל כלים מקצועיים ושימושיים מעולם היזמות והעסקים, טיפים אישיים ומקצועיים וליווי בפיתוח המיזם שלהם. המפגש הבלתי אמצעי הזה הוא מה שמוביל להצלחה הגדולה של הקהילה העסקית בישראל ויוניסטרים: מצד אחד, ההזדמנות הנדירה של בני הנוער להיפגש עם אנשי העסקים המובילים במשק בצורה ישירה, ומצד שני אנשי העסקים לוקחים חלק בשינוי חברתי כלכלי משמעותי בישראל ומשפיעים על עתידם של בני נוער ממגזרים ומקומות שונים ברחבי הארץ והכול בתחומי העשייה והמומחיות שלהם.
יוניסטרים פועלת כגשר בין הקהילה העסקית בישראל לעשייה חברתית ותרומה לקהילה. במסגרת הפעילות אלפי אנשי עסקים עובדים עם בני הנוער מהפריפריה ומשמשים כמנטורים, מלווים עסקיים, דמויות השראה ואפילו נותנים הרצאה חד פעמית. היכולת לתרום לחברה בתוך תחום המומחיות שלך היא ערך מוסף עצום עבור הקהילה העסקית אשר לא רק עוזרת לבני הנוער בתרומת הזמן שלהם אלא גם תורמים להם מהידע העצום והניסיון שלהם בעולם העסקי. בנוסף, היכולת לחבר את עולמות היזמות והחדשנות עם ענפי תעשייה שונים גם יוצרת ערך מוסף עבור בני הנוער מהפריפריה והקהילה העסקית. כך למשל, מפעילה יוניסטרים ביחד עם חברת טבע תוכנית לבני נוער בפריפריה שמתמקדת בביוטק ומשלבת בכירים בטבע שתורמים מעולמות התוכן שלהם וכן פעילות יוניסטרים ביחד עם תנובה בקריית שמונה שמתמקדת בפודטק ומחברת גם את עובדי תנובה לפעילות וגם את האקוסיסטם האזורי.
"מה שמייחד אותנו כישראלים זה האופי היזמי שלנו והיכולת להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש, אבל לא לכל אחד יש את האפשרות והמשאבים לעשות זאת", אומרת יפעת רייטר, מנכ"לית AIG ישראל. "העבודה שיוניסטרים עושה, ושאנחנו גאים לתרום את חלקנו בה, היא לאפשר לכל ילד וילדה, לא משנה מאיזה רקע, מצב כלכלי או אזור גיאוגרפי הם מגיעים, למצוא ולהגשים את היזם שבתוכם. בעיני זו הגשמת הרוח הישראלית במיטבה. התרגשתי בכל פעם מחדש לראות את הברק בעיניים, הרצון העז להצליח והמחשבה היצירתית שפעמו בילדים, ומבחינתי מדובר בזכות גדולה לקחת חלק במסע הזה".
5 צפייה בגלריה
יפעת רייטר מנכלית
יפעת רייטר מנכלית
יפעת רייטר מנכ"לית AIG ישראל
(צילום: אוהד רומנו)
ארגון ICON למשל, מאמץ שני מרכזי יוניסטרים – בקרית מלאכי ובנתיבות. יסמין לוקץ׳, המייסדת והמנכ״לית של ICON ומשקיעת הון-סיכון ויזמת חברתית, מספרת על שיתוף הפעולה של הארגון עם יוניסטרים: ״שיתוף הפעולה של ICON עם יוניסטרים הוא ייחודי מכיוון שהוא מאפשר ליזמים ישראלים, לשותפים בקרנות הון סיכון ולבכירים מתאגידי הייטק עולמיים להעביר הלאה את הידע שהם צברו לדור העתיד בישראל.
5 צפייה בגלריה
יסמין לוקאץ' מייסדת ומנכ״לית של ICON
יסמין לוקאץ' מייסדת ומנכ״לית של ICON
יסמין לוקאץ' מייסדת ומנכ״לית של ICON
(צילום: עמית נועם)

"כשאני מגיעה לנתיבות או לקרית מלאכי, עצם המפגש בין היזמים לנוער הוא תמצית החדשנות הישראלית - שילוב של ניסיון וידע יחד עם רעננות ופוטנציאל. אני מתרגשת כל פעם מחדש לראות איך חברי ICON חונכים בני נוער מכל רחבי הארץ ואת הניצוץ בעיניים של אותם צעירים בזמן המפגשים, זו תחושה שאין לה מחיר. אני מקווה לראות את אותם צעירים מתפתחים, מגבשים תחושת מסוגלות ומובילים את ההייטק הישראלי, וכבר מחכה ללוות אותם יחד עם קהילת ICON בדרך להצלחה בינלאומית״.
גם ראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים, השותפה לתוכניות שונות שמפעילה יוניסטרים, מספר על הפעילות בעמותה: "מעורבות חברתית ועשייה למען הזולת איננה רק זכות נגישה, אלא גם פעולה מעשירה ומתקנת. כזאת היא הפעילות של יוניסטרים בה אנו בבנק הפועלים תומכים בדרכים מגוונות ובלב חפץ".
5 צפייה בגלריה
יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק
יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק
יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק
(צילום: ענבל מרמרי)
ישי פרוינד, מנכ"ל eBay ישראל: "לאורך 4 השנים האחרונות, אנו מלווים את חניכי יוניסטרים ואני נרגש כל פעם מחדש לראות את ההירתמות ההולכת והגדלה של עובדי eBay לתמיכה בבני הנוער המדהימים הללו, ישנה תחושה שכל עובד שנחשף אליהם, פשוט מתאהב ורוצה להיות חלק מהמיזם הנפלא הזה. כחברה שחרטה על דגלה חדשנות וקידום של כלל גווני האוכולוסיה, אנו מוצאים ביוניסטרים ובחזון שלה שותף מרכזי לפעילות ההתנדבותית שלנו ונמשיך לעשות זאת גם בשנים הבאות. באופן אישי, המפגשים עם הילדים ריגשו אותי וחיזקו בי את האמונה בדור העתיד שלנו וביכולות של כל בן ובת נוער לשגשג ולהצליח בהינתן התמיכה וההדרכה הנכונים".
הילה גולדנברג, מנכ"לית קרדיט סוויס בישראל, אמרה, "התנדבתי מספר פעמים במרכזי יוניסטרים במקומות שונים בארץ, והעברתי הרצאות לבני נוער בין היתר במעלות תרשיחא, בנתיבות ובכפר יונה. התרשמתי מרמתם הגבוהה של החניכים, מסקרנותם, מהשאפתנות שלהם והרצון לתרום בחזרה לקהילה ממנה הם באים. ההתנדבות במרכזי יוניסטרים והעבודה עם בני הנוער איפשרה לי להנגיש את העבודה היומיומית שלי לבני הנוער, ובכך להעביר ידע חשוב ולצייד אותם בכלים שיעזרו להם להתפתח בהמשך חייהם. ההעצמה הזו היא דו-כיוונית: ההתנדבות במרכזי יוניסטרים ממלאת אותי בסיפוק, בתחושת שליחות ובהגשמה".
5 צפייה בגלריה
הילה גולדנברג מנכ"לית קרדיט סוויס ישראל
הילה גולדנברג מנכ"לית קרדיט סוויס ישראל
הילה גולדנברג מנכ"לית קרדיט סוויס ישראל
(צילום: קרדיט סוויס.)
לדברי יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, "המובילות הטכנולוגית של אינטל ישראל משפיעה על בני האדם הן במוצרים שאנו מפתחים, בפעילות העסקית שלנו והן בפעילות למען הקהילה. אנו מאמינים כי חשוב להביא את הכישורים והמומחיות הטכנולוגית שלנו בכדי להשפיע באופן חיובי ומשמעותי על החברה הישראלית. בין הפעילויות שאנו מתמקדים בהן למען הקהילה, אנו שמים דגש על פיתוח דור העתיד מרחבי הארץ, ובמיוחד מהפריפריה, באמצעות הקניית כלים טכנולוגיים, יכולות פיתוח ודרכי חשיבה טכנולוגיים ועיסקיים, ושיתוף הפעולה שלנו עם יוניסטרים הוא דוגמה נפלאה לכך".
5 צפייה בגלריה
יניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל
יניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל
יניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל
(צילום: יובל חן)

ציפי עוזר-ערמון, מנכ"לית לומיניס מוסיפה, "העשייה החשובה של יוניסטרים מצעידה את הנוער והחברה הישראלית קדימה. היתה לנו הזכות, על אף אתגרי הקורונה, לפתוח קבוצת יזמות וחדשנות טכנולוגית לבני נוער ביקנעם ובכך לייצר עבורם מקום לחלום ולהגשים.
מאות אנשי עסקים בכירים, נציגי ציבור וממשלה ויזמים יגיעו לאירוע מיזם השנה 2021 של עמותת יוניסטרים, שיתקיים ב- 28.7 בהיכל התרבות בתל אביב. להצבעה למיזם האהוב עליכם היכנסו לאתר: www.meizam2021.co.il