סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
פלאריום רוכשת את חברת המובייל פיוצ'רפליי מפינלנד

הרכישה הגדולה בתולדות פלאריום תהיה טבילת הרגל הראשונה שלה בשוק משחקי הקז'ואל. החברה מעסיקה 1,600 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 250 בישראל. ב-2017 נרכשה ע"י חברת הימורים אוסטרלית תמורת חצי מיליארד דולר.

מפתחת משחקי המובייל הישראלית פלאריום (Plarium) הודיעה אתמול (ב') על רכישת חברת פיוצ'רפליי (Futureplay) הפינית. הצדדים לא חשפו את סך הרכישה, אולם ל"כלכליסט" נמסר כי זו הרכישה הגדולה בתולדות פלאריום. העסקה תושלם עד סוף החודש.

פלאריום פיתחה יותר מ-20 משחקים, הידועים שבהם הם Raid: Shadow Legends, Vikings: War of Clans ו-Lost Island: Blast Adventure. מרבית המשחקים מיועדים למכשירים ניידים, אך חלקם גם למחשבי PC. פלאריום מדווחת כי קהילת השחקנים שלה מונה למעלה מ-390 מיליון איש. פיוצ'רפליי הפינית פיתחה מספר משחקי קז'ואל למובייל, בהם Merge Gardens, Battlelands Royale ו-Idle Farming Empire, להם 140 מיליון משתמשים.
2 צפייה בגלריה
Raid Shadow Legends
Raid Shadow Legends
Raid Shadow Legends
(פלאריום)
אבירם שטיינהרט, מנכ"ל פלאריום, מסר: "הרכישה מחזקת את היצע משחקי פלאריום. הצוות של פיוצ'רפליי - בשילוב התשתית והשיווק של פלאריום - יאפשר לנו להרחיב ולגוון את פורטפוליו המשחקים שלנו לז’אנרים נוספים", בראשם סוגת משחקי הקז'ואל, בו מתמחה פיוצ'רפליי. משחקים אלה מיועדים לקהל הרחב, מתאפיינים בחוקים ומכניקה פשוטים יחסית ובזמני משחק קצרים מאלה של משחקים מסורתיים. "פלאריום תסייע לחברה לצמוח ולבסס את אחיזתה בשוק המשחקים של פינלנד", ציין שטיינהרט.
2 צפייה בגלריה
יאמי לאאס, מנכ"ל ומייסד פיוצ'רפליי
יאמי לאאס, מנכ"ל ומייסד פיוצ'רפליי
יאמי לאאס, מנכ"ל ומייסד פיוצ'רפליי
(פלאריום)
יאמי לאאס (Jami Laes), מנכ"ל ומייסד פיוצ'רפליי, חוזה כי "שילוב כוחות עם פלאריום יאפשר לנו לבסס את המשחקים הקיימים שלנו, וכן להביא ערך מוסף בפיתוח משחקים חדשים. פלאריום תסייע לנו לבנות חווית משחק טובה יותר עבור השחקנים שלנו". פיוצ'רפליי מעסיקה 38 איש במשרדיה שבהלסינקי, בירת פינלנד.
פלאריום מעסיקה כ-1,600 עובדים ברחבי העולם, בארה"ב, ברוסיה ובאוקראינה, וכן 250 עובדים במטה החברה בהרצליה. בשנת 2017, נרכשה פלאריום על ידי אריסטוקרט האוסטרלית, היצרנית הגדולה ביותר בעולם של מכונות פוקר לבתי קזינו, תמורת 500 מיליון דולר במזומן.