סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

פייסבוק: סמנכ״ל הטכנולגיות פורש, אבל נשאר בחברה

לפי דיווח ב-CNBC, מייק שרופר ימונה לשותף הבכיר הראשון בפייסבוק; במקומו ימונה ב-2022 אחראי החומרה של החברה, אנדרו "בוס" בוסוורת', מינוי שמתאים לתחומים בהם החברה מעוניינת להתמקד, כמו משקפיים חכמים ומציאות מדומה

סמנכ"ל הטכנולוגיה הראשי של פייסבוק, מייק שרופר (Mike Schroepfer) פורש מתפקידו לאחר 13 שנים בחברה, כך דיווח אתר CNBC.
הוא יעבור למשרה חלקית כשותף הבכיר הראשון בפייסבוק (Senior Fellow) בשנה הבאה, ובמסגרת זו יעזור לטפח עובדים ולשפר את תהליך הפיתוח.

לפי פוסט בפייסבוק שפרסם שרופר, השינוי יאפשר לשרופר להקדיש יותר זמן למשפחתו ולעבודת הפילנתרופיה שלו. "זו החלטה קשה כי אני כל כך אוהב את פייסבוק ונרגש לגבי העתיד שאנחנו בונים יחד", כתב. עוד הוסיף כי עזיבתו נעשית מבחירתו שלו. המנכ"ל מארק צוקרברג ציין כי לשרופר היה "תפקיד קריטי" בחברה וכי הוא "חבר קרוב".

2 צפייה בגלריה
מרק צוקרברג אנדרו "בוז" בוזוורת' סמנכ"ל טכנולוגיות פייסבוק
מרק צוקרברג אנדרו "בוז" בוזוורת' סמנכ"ל טכנולוגיות פייסבוק
מרק צוקרברג עם סמנכ"ל הטכנולוגיה החדש של פייסבוק, אנדרו "בוז" בוזוורת'
(צילום: Facebook)
שרופר הצטרף לחברה ב-2008 כסגן השיא להנדסה, ומונה לתפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיה ב-2013. בריאיון שהעניק לניו יורק טיימס ב-2019 הודה כי ההתמקדות בסינון תוכן פוגעני במקום בפיתוח מעבדת בינה מלאכותית גרמו לכך שהיו ימים שבהם התקשה לשכנע עצמו ללכת לעבודה.
אנדרו "בוס" בוסוורת', שאחראי כיום על החומרה בפייסבוק יחליף את שרופר בתפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיה, והמעבר יתרחש בצורה הדרגתית ב-2022. "ברכות על מסע אפי של 13 שנה. יש לנו עוד הרבה מה לעשות ואני שמח שאתה נשאר בסביבה לעזור", הגיב בוסוורת' לפוסט העזיבה של שרופר.
המינוי מעורר התנגדות מסוימת
המינוי של בוסוורת' הגיוני בהתחשב בכך שהחברה מתמקדת יותר ויותר בחומרה כמו משקפיים חכמים ומשקפי VR, אך הוא מעורר גם התנגדות מסוימת. בוסוורת' חיבר כמה מזכרים פנימיים שנויים במחלוקת בחברה, כמו הודעה מ-2020 שבה הביע חוסר נכונות לבצע בידוק עובדות לפוסטים של פוליטיקאים. הוא טען כי שינה את דעתו בשל הביקורת שהוטחה בו, אך הוא לא ידוע כמי שרגיש לנושאים כמו פרטיות ומידע שגוי.
2 צפייה בגלריה
מייק שרופר סמנכ"ל טכנולוגיות פייסבוק פורש
מייק שרופר סמנכ"ל טכנולוגיות פייסבוק פורש
מייק שרופר, סמנכ"ל הטכנולוגיות בפייסבוק הפורש
(צילום: בלומברג)
ההודעה על עזיבתו של שרופר מגיעה לאחר שבשבוע שעבר פרסם הוול סטריט ג'ורנל שורה של כתבות שחשפו שורה של בעיות בהתנהלות החברה, כולל אפלייה בניטור התכנים, עצימת עין משימוש של קרטלי סמים בפלטפורמה לגיוס אנשים וההשפעה של אינסטגרם על המצב הנפשי של צעירות.