סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

משחק המובייל טמפל ראן חוזר. הפעם בתור תוכנית ריאליטי

להיט הקז'ואל מלפני עשור יופק בארצות הברית כתוכנית טלוויזיה על ידי חברת ההפקות שיצרה את הפורמט של "נינג'ה". מסלול המכשולים בתוכנית ישחזר את זה מהמשחק, עם תוצאות פחות קטלניות

זוכרים את Temple Run? המשחק, שיצא לראשונה ל-iOS לפני כעשור, היה אחד מלהיטי המובייל המכוננים של התקופה, וביסס אז את הפופולריות של ז'אנר ה"ריצה האין-סופית". הז'אנר הזה ממשיך לשלוט בטבלאות ההורדות בחנויות האפליקציות גם היום עם שלל קונספטים ועיצובים אחרים – אבל התחיל את דרכו במשחק פופולרי (כ-2 מיליארד הורדות) בכיכובם של כמה הרפתקנים אמיצים שגנבו את הפסל הלא נכון מהמקדש הלא נכון, וניסו לברוח משלל מכשולים עד לסוף המר הבלתי נמנע. היום, שש שנים לאחר צאת המשחק האחרון בסדרה, שיצא רק למכשירי VR ולא זכה לפופולריות רבה מדי, טמפל ראן חוזר – אבל דווקא בתור תוכנית ריאליטי.
המפתחת של טמפל ראן, Imangi Studios, שהיתה לזמן קצר אף פופולרית יותר מהמתחרה Zynga, הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ההפקות A. Smith & Co, שאחראית בין היתר ל-American Ninja Warrior, הפורמט הבינלאומי שהוליד בין היתר גם את "נינג'ה ישראל". ל-A. Smith & Co, ניסיון רב בהפקת תחרויות ריאליטי עם מסלולי מכשולים מסובכים, מה שבוודאי יועיל לה מאוד גם בהפקת השעשועון העתידי, ששואף לבנות גרסת מציאות למסלול ההימלטות מהמשחק – רק עם תוצאות פחות קטלניות עבור המתמודדים, יש להניח. בשיא ימי הפופולריות של המשחק אף היתה התעניינות מצד חברת וורנר להפוך את טמפל ראן לסרט הרפתקאות, אך התוכניות האלו לא צלחו.
זו תהיה הפעם השנייה בשנה האחרונה שמותג גיימינג פופולרי מנסה את מזלו בתחום הריאליטי. בשנה שעברה הופקה תוכנית ריאליטי בשם The Sims Spark’d, בה מתמודדים התחרו על התואר "יוצר הסימס הטוב ביותר" – אם כי להבדיל מטמפל ראן, כמובן, היה מדובר בתוכנית בה השחקנים שיחקו במשחק ולא שיחזרו אותו במציאות. אם היתה תוכנית ריאליטי בה שחקנים היו משחזרים את המתרחש בסימס, היו פשוט קוראים לזה "האח הגדול".