סגור

חברת Orca AI גייסה 13 מיליון דולר לניווט אוטונומי של ספינות

הגיוס בוצע בסבב A והביא את כלל הסכום שגויס ללמעלה מ-15.5 מיליון דולר. Orca AI נוסדה על ידי יוצאי חיל הים ויזמים מנוסים, ירדן גרוס ודור רביב, וזכתה באמונן של חברות נפט וחברות ספנות מובילות כמו Kirby, Ray Car Carriers ו-NYK על מנת למנוע חלק מכ-4,000 אירועים ימיים בשנה

חברת הסטארט-אפ הישראלית Orca AI, שמפתחת כלי ניווט ימיים מבוססי בינה מלאכותית עבור תעשיית הספנות, גייסה 13 מיליון דולר בסבוב A, ומביאה את סה"כ הסכום שגויס למעל 15.5 מליון דולר. הגיוס הובל על ידי OCV PARTNERS, עם הצטרפותו של זהר לושיצר לדריקטוריון של Orca AI.
הצטרפו לגיוס גם Mizmaa Ventures ו- Playfair Capital. הטכנולוגיה שפיתחה החברה הישראלית מקטינה את התאונות בתעשיית הספנות המסחרית. הגיוס ישמש את החברה בהעמקת הטכנולוגיה, צמיחה והתרחבות בינלאומית.

Orca AI נוסדה על ידי יוצאי חיל הים ויזמים מנוסים, ירדן גרוס ודור רביב, וזכתה באמונן של חברות נפט וחברות ספנות מובילות כגון Kirby, Ray Car Carriers ו NYK –על מנת למנוע חלק מכ- 4,000 אירועים ימיים שקורים בכל שנה. טעויות אנוש תורמות ל – 75-96% מסך הסיבות לתאונות ימיות והמספר ממשיך לעלות מאחר ומגפת הקורונה מקשה על ההחלפות הרגילות של אנשי צוות.

2 צפייה בגלריה
ספינה עם מכליות נפט שיצאה מ  בריטניה בחודש שעבר
ספינה עם מכליות נפט שיצאה מ  בריטניה בחודש שעבר
ספינה בריטית עם מכליות נפט
(צילום: בלומברג)

המערכת של Orca AI מספקת יכולות ניווט אוטונומי ומניעת התנגשות באיזורים מורכבים לניווט ובתנאי מזג אוויר קיצונים. המערכת כוללת שילוב של חיישני תצפית, אינטגרציה עם מערכות הניווט של הספינה ואלגוריתמים של AI אשר מנתחים את הסביבה בזמן אמת ומספקים התראות וחיזוי סכנות. בנוסף, המערכת אוספת נתונים ומעניקה תובנות סיכון עבור חברות הספנות וחברות ביטוח.
לדברי, ירדן גרוס, מנכ"ל ומייסד החברה "התעשייה הימית התקדמה בשנים האחרונות בצעדי ענק, אך עדיין רחוקה מאד מחידושי הטכנולוגיה שעולמות אחרים כגון תעופה נהנים מהם. אניות מתמודדות עם נתיבי מים בצפיפות גוברת, מזג אויר קשה ותנאי ראות מוגבלים היוצרים חוויות ניווט קשות כשלעתים קרובות הן נושאות מטען יקר ערך. האירועים האחרונים בתעלת סואץ משכו יותר מתמיד את תשומת הלב לתעשייה הימית העולמית, והדגישו את חשיבותה לכולנו. הפתרון שלנו מספק תובנות ונתונים ייחודיים לכל אניה בעולם, מסייע בהפחתחת מצבים מאתגרים אלו והתנגשויות בעתיד".
זהר לושיצר, בכיר מ-OCV הוסיף: ”תעשיית הספנות המסחרית זו תעשייה שבאופן היסטורי הינה מסורתית ומאד מפוקחת. עם זאת, אנו עדים כעת לשינוי חיובי באימוץ פתרונות טכנולוגיים להגברת הבטיחות והיעילות. חלה עלייה במספר האירועים שנגרמים בעיקר בעקבות טעויות אנוש, אשר הטכנולוגיה יכולה להפחית באופן משמעותי. ל-Orca AI הצוות המושלם לפתור את זה, מאחר והוא מורכב מאנשי מקצוע בעלי רקע ימי נרחב ונסיון טכנולוגי".

2 צפייה בגלריה
מימין מייסד מנכ"ל אורקה Orca AI ירדן גרוס מייסד דוד רביב
מימין מייסד מנכ"ל אורקה Orca AI ירדן גרוס מייסד דוד רביב
מימין: מייסד ומנכ"ל Orca AI ירדן גרוס, מייסד אורקה דוד רביב
(צילום: Orca AI)