סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

דיווח: Valve עובדת על קונסולת משחקים ניידת

כמה שורות קוד שנוספו בסוף השבוע לסטים, החנות הדיגיטלית של החברה, מרמזות על תמיכה במכשיר המכונה כרגע SteamPal - שצפוי להיות דומה לנינטנדו סוויץ', אך למעשה להיות PC גיימינג קטן ונייד הרץ על לינוקס

האם Valve עובדת על קונסולה ניידת? לפי אתר הטכנולוגיה Ars Technica, חברת הגיימינג המחזיקה בחנות המשחקים הדומיננטית Steam עשויה להשיק כבר לקראת סוף השנה מכשיר נייד – המתואר כמחשב PC קטן אך עוצמתי המריץ לינוקס, פחות או יותר בסדר גודל של נינטנדו סוויץ': גדול מטלפון, אך קטן ממרבית הטאבלטים.
הוכחות לקיומו של המכשיר, שמכונה כרגע באופן בלתי רשמי SteamPal – ובמספר אזכורים אחרים, Project Neptune, הופיעו בסוף השבוע בקוד חדש שנוסף לשירות Steam. בדומה לסוויץ', המכשיר יכלול קונטרולר מובנה (אך בשונה ממנו, לא אחד שנשלף) וגם הוא יהיה מסוגל להתממשק עם מסך גדול באמצעות חיבור USB-C. מוקדם יותר השנה, מייסד Valve גייב ניוול רמז בפאנל בו השתתף שעד לסוף השנה יהיו לו "חדשות בנושא", אבל "לא התשובה שהייתם מצפים לה" כאשר נשאר האם החברה מתכננת להיכנס לשוק הקונסולות. ה-SteamPal לא יהיה המכשיר הראשון מסוגו – בשוק כבר קיימים מכשירים באותו קונספט כגון Aya Neo, שדוחס גם הוא מפרט של מחשב גיימינג מודרני סביר לתוך שלדה של מכשיר נייד – אבל Valve נהנית, כמובן, מנתוני פתיחה ייחודיים עקב העובדה שחנות המשחקים הדיגיטלית שלה מחזיקה בלמעלה מ-70 אחוז מהשוק ב-PC.
1 צפייה בגלריה
חנות גיימינג מקוונת. סטים Steam
חנות גיימינג מקוונת. סטים Steam
תתן יתרון לכל מה ש-Valve תעשה. סטים
(צילום: מתוך החנות)
חשוב לציין כי עבור Valve, זו לא תהיה הכניסה הראשונה שלה לשוק החומרה. בשנת 2015 הם השיקו שורה של מעין מחשבי גיימינג עם פונקציונליות מוגבלת של משחקים בסטים בלבד, מה שגרם לרבים להתייחס אליהם בתור סוג של קונסולות PC. המכשירים הללו, בשם Steam Machine, גם הגיעו עם קונטרולר ייעודי אבל נכשלו במכירות עם פחות מחצי מיליון יחידות שנמכרו תוך חצי שנה. שנה לאחר מכן, Valve שחררו יחד עם חברת HTC גם משקפי VR בשם HTC Vive. עם זאת, מסייגים ב-Ars Technica, גם הרמיזות הבולטות של ניוול לכך שאם המכשיר לא יושק אז לפחות יוכרז רשמית עד סוף השנה לא בהכרח מבטיחות את העתיד שלו: ל-Valve יש מוניטין של חברה שמנהלת את הפרויקטים שלה תחת מעטה חשאיות כבד, ובין היתר יכולה גם לפתח פרויקטים עד לשלב מאוד מתקדם ואז לגנוז אותם.
עם זאת, העניין של Valve ושל חברות נוספות, כגון יצרנית מחשבי הגיימינג המתקדמים Alienware שבוחנת אבטיפוס של מכשיר דומה גם היא, בלנסות ולשחזר את ההצלחה של הסוויץ' הוא אך טבעי לאור ההצלחה ממנה נהנתה נינטנדו מאז שהשיקה את הקונסולה שלה ב-2017 ומכרה קרוב ל-80 מיליון יחידות מאז, מה שכנראה ומציב אותה על מסלול בטוח להיכנס בשנים הקרובות לרשימת חמשת הקונסולות הנמכרות ביותר בכל הזמנים.