סגור

רוח גבית לאקסל: DataRails גייסה 18.5 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת אנליזה פיננסית; את הגיוס הובילה קרן Zeev Ventures של אורן זאב, והוא מביא את היקף הגיוסים של החברה ל-28.5 מיליון דולר

חברת DataRails, שפיתחה מערכת אנליזה ותכנון פיננסיים למחלקות פיננסיות, גייסה 18.5 מיליון דולר בהובלת קרן Zeev Ventures של אורן זאב ובהשתתפות המשקיעים הקיימים: Vertex Ventures, Innovation Endeavors ומשקיעים פרטיים נוספים.

הגיוס מצטרף לגיוסים הקודמים ומביא את החברה לגיוס כולל של 28.5 מיליון דולר.
החברה הגדילה את שיעור ההכנסה השנתית החוזרת שלה פי 5 במהלך 2020, לאחר השקת מוצר חדש שמסייע לעסקים קטנים ובינוניים.
המחלקות הפיננסיות בארגונים מוצפות במשימות קריטיות כגון הכנת דו"חות כספיים, תקציב, תחזיות ודו"חות הנהלה, כאשר רובן עדיין נעשות בצורה ידנית בתוכנת אקסל. אמנם קיימים מוצרי ענן רבים בשוק המיועדים להחליף את התהליכים הללו, אבל המחירים גבוהים, זמן ההטמעה ממושך, והם אינם נותנים מענה לצרכים הייחודיים של כל ארגון. לכן, רוב המחלקות הפיננסית מעדיפות לעבוד באופן ידני עם אקסל, תופעה שמובילה לטעויות מיותרות ובזבוז זמן וכסף.

2 צפייה בגלריה
מימין עודד הר טל אייל כהן ו דידי גורפינקל מייסדי DataRails
מימין עודד הר טל אייל כהן ו דידי גורפינקל מייסדי DataRails
מייסדי DataRails. מימין: עודד הר טל, אייל כהן ודידי גורפינקל
(DataRails)

הפתרון של DataRails מאפשר לצוותים להמשיך לעבוד עם האקסל ועם המודלים הקיימים, ובמקביל הופך את האקסל למערכת ארגונית חכמה ורבת-עוצמה שמחוברת בזמן אמת לתשתית המידע הארגונית. הוא אוסף את הנתונים הקיימים בקבצי האקסל המפוזרים בארגון וכן בתוכנות הענן הארגוניות, ומכניס אותם לבסיס נתונים שמתעדכן בזמן אמת.
DataRails הוקמה בשנת 2015 על ידי דידי גורפינקל (מנכ"ל), אייל כהן (סמנכ"ל תפעול) ועודד הר-טל (סמנכ"ל טכנולוגיות). סבב הגיוס הנוכחי יממן גידול מואץ.

2 צפייה בגלריה
אורן זאב מלאכיות הדממה
אורן זאב מלאכיות הדממה
אורן זאב,
(קרן Zeev Ventures)

לדברי גורפינקל, "פיתחנו טכנולוגיה שמשתלבת בצורה שקופה את התהליכים מבוססי אקסל הקיימים בארגון, והופכת את התהליכים הפיננסיים החודשיים והרבעוניים לאוטומטיים לחלוטין. אורן זאב הבין מהר מאד את הפוטנציאל של הטכנולוגיה שבנינו. מהרגע הראשון היה נראה שיש פה התאמה מלאה בין השאיפות וקצב הגדילה שלנו לבין משקיע המתמחה בחברות ב-Hyper Growth".
זאב, אשר הצטרף לדירקטוריון החברה, הוסיף: ״יש למעלה מ-300 אלף חברות קטנות ובינוניות שמשתמשות באקסל ו-DataRails בונה גשר שיאפשר להן לאמץ פתרון בענן תוך שימוש באקסל המוכר ומודלים קיימים".
ינאי אורון, מ- Vertex Ventures שהוביל את גיוס ה-Seed והצטרף גם לסבב הגיוס הנוכחי: ״אנחנו מרוצים מתוצאות החברה השנה שנבעו מקשב המייסדים ללקוחות, ומציאת פתרון לא-טריוויאלי שנותן מענה מושלם לצרכי הלקוחות".