סגור

אינטל תקים קמפוס בחיפה ב-200 מיליון דולר; תגייס 1,400 עובדים

חלק מהעובדים יגויסו למרכזי הפיתוח בארץ וחלק להאבנה לאבס - פעילות הבינה המלאכותית שלה. מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל: "כבר התחלנו בגיוס שכולל מנעד רחב של תפקידים"; מנכ"ל אינטל העולמית יגיע בשבוע הבא לביקור בישראל

המעסיקה הפרטית הגדולה בישראל, אינטל, מודיעה על גיוס של 1,000 עובדים חדשים בשנה הקרובה למרכזי הפיתוח השונים של החברה בארץ לצד גיוס של 400 נוספים לפעילות הבינה המלאכותית של האבנה לאבס שמתנהלת בנפרד. המהלך מגיע לאחר שהחברה קפאה על שמריה מבחינת גיוסי עובדים ב-2020.
במקביל מכריזה החברה על הקמת קמפוס חדש בעיר חיפה בהשקעה של 200 מיליון דולר. פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל העולמית, יגיע בשבוע הבא לביקור בישראל במסגרתו יכריז על הקמתו של המרכז לצד הכרזות נוספות.

3 צפייה בגלריה
קמפוס אינטל
קמפוס אינטל
הדמיה של קמפוס אינטל
(הדמיה: אדריכל מושלי דגן וסטודיו ורד גינדי אדריכלות פנים)

בהודעתה אמרה אינטל שהיא תגייס את העובדים ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה לכלל מרכזי הפיתוח שלה בישראל, לטובת תמיכה והוצאה אל הפועל של פרויקטים מרכזיים שקיבלה מהמטה העולמי. אינטל תגייס מהנדסי חומרה, שיהוו את ליבת הגיוס הנוכחית, מהנדסי תוכנה ו-AI, מתחומי הנדסת חשמל, תוכנה ומדעי מחשב, בעבור מנעד רחב של תפקידים, החל מסטודנטים ועד למהנדסים מנוסים ובעלי תארים מתקדמים.
אלף עובדים יגויסו
קרין אייבשיץ סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל אומרת לכלכליסט, "במהלך 2021 אנחנו נגייס למרכזי הפיתוח של אינטל כ-1,000 עובדים. כבר היום אנחנו בעיצומו של הגיוס. הגיוס כולל מנעד רחב של תפקידים החל מסטודנטים ועד לבעלי ניסיון רב. חשוב לנו מאוד גיוס של סטודנטים לבניית הון אנושי מוביל".
בתגובה לקשיים הרבים כיום בגיוס עובדים חדשים בתעשיה אומרת אייבשיץ סגל"אני חושבת שזה מספר ריאלי לגייס. אנחנו משקיעים ועובדים על הגיוס הזה. אני מאמינה שנצליח לגייס כי התפקידים ומה שאנחנו מציעים הוא אתגר טכנולוגי מתקדם ואנחנו חלק מאוד משמעותי בשורה התחתונה של אינטל ולכן עובדים על פרוייקטים מובילים. אנחנו עובדים מאוד צמוד עם האקדמיה לחזק את הסביבה שלנו".

3 צפייה בגלריה
מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל
מנכ"ל אינטל פט גלסינגר על רקע הבניין של אינטל
מנכ"ל אינטל פט גלסינגר, על רקע הבניין של אינטל
(צילום: בלומברג)

"מודל העבודה ההיברידי שהולכים אליו שיאפשר גמישות מהפכנית בצורה כזו שתהיה גמישות לעובדים פותחת אפשרויות של גיוס אנשים מהפריפריה. אנחנו הולכים למודל הזה כבר היום והוא יתרון משמעותי לכל עובד. גייסנו כבר מספר לא קטן של עובדים. אני שמחה לראות שהאקוסיסטם הישראלי הולך וצומח יש תחרות על הכשרון ומכירה את זה ומרגישה את זה אבל בסופו של דבר של התחרות תביא להמשך צמיחה אבל ללא ספק יש תחרות. . לא קל לזכות באמונם של העובדים אבל ממשיכים מאוד להשקיע ולהשתפר שעובדים ירצו להצטרף ולהישאר אצלנו", הוסיפה אייבשיץ סגל.
כניסתו של המנכ"ל החדש יצרה הרבה חששות שהתפוגגו במהרה אמרה אייבשיץ סגל. "אנחנו מרגישים את האנרגיה של המנכ"ל החדש. פט הוא טכנולוג מדהים עם הרבה חזון והמודל החדש שהוא מציע הוא מהפכני מאוד. אני שמחה מאוד שהוא מוצא לנכון בתחילת כהונתו להגיע לישראל ומראה את המחוייבות שלו לישראל ובאמת זה ביקור קצר אבל הוא משמעותי והוא מאוד מחוייב לישראל. ישראל מרכזית מאוד ההכרזה על בניית המגה קמפוס היא דוגמא למחוייבות של המנכל לחשיבות החברה מאז שפט גלסינגר הגיע מרגישים שהאסטרגיה שלו זוכה לתהודה חיובית ומכל הלקוחות והאקוסיסטם".
הבניין החדש יוקם בצמוד לבנייני החברה הקיימים בחיפה בעבור 6,000 עובדי החברה בתחום החומרה והתוכנה. הבניין שבנייתו תחל בימים צפויה להסתיים בשנת 2023.

3 צפייה בגלריה
קמפוס אינטל  הדמיה מבפנים
קמפוס אינטל  הדמיה מבפנים
הדמיה מבפנים של קמפוס אינטל
(הדמיה: אדריכל מושלי דגן וסטודיו ורד גינדי אדריכלות פנים)

אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בישראל עם 14,000 עובדים : 7,000 עובדי פיתוח בכל מרכזי הפיתוח של ישראל, 4,900 עובדי ייצור ו-2,100 עובדי מובילאיי, מוביט והבאנה לאבס. לחברה 3 מרכזי פיתוח מרכזיים השוכנים בחיפה, פתח תקווה וירושלים, ומפעל ייצור שבבים בקריית גת.