סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

10,000 עוקבים וציוץ אחד ביום: הצצה לשירות המנויים של טוויטר

לפי מחקר שערכה המפתחת ג'יין מנצ'ן וונג, שחשפה בעבר לא מעט פיצ'רים של החברה לפני ההשקה הרשמית, השירות - Super Follows - יהיה זמין לבעלי חשבון עם לפחות 10,000 עוקבים, ויוגבל לבני 18 ומעלה. פיצ'ר עיקרי שיוצרי תוכן יוכלו לנצל הוא ציוצים פרטיים, באמצעותם יקבלו משתמשים משלמים תכנים שלא מופיעים בחשבון הרגיל של היוצר

טוויטר עדיין לא חשפה את שירות המנויים שלה, שצפוי להתחרות בפטראון - אך מוקדם יותר היום (ב') נחשף כיצד שירות זה צפוי להיראות, בסיוע מחקר שערכה המפתחת ג'יין מנצ'ן וונג, שחשפה בעבר לא מעט פיצ'רים של החברה לפני ההשקה הרשמית. הכינוי של השירות הוא Super Follows, והוא יאפשר למשתמשים בעלי קהל עוקבים גדול לגבות כסף עבור תכנים או שירותים בעלי ערך מוסף.
השירות הזה לא יהיה זמין לכל אחד, כתבה וונג; תצטרכו לתפעל חשבון בעל לפחות 10,000 עוקבים כדי להתקין אותו; כמו כן, אתם צריכים לפרסם לפחות ציוץ אחד ביום במהלך החודש הקודם והוא מוגבל לבני 18 ומעלה. אחד הפיצ'רים העיקריים שיוצרי תוכן יוכלו לנצל הוא ציוצים פרטיים - שיאפשר להעביר למשתמשים משלמים תכנים שלא מופיעים בחשבון הרגיל של היוצר.
טוויטר לא מנסה להתחרות רק בפטראון. ניכר שהרשת החברתית רוצה גם להפוך לאכסניה עבור יוצרי תוכן שלא תמיד מתקבלים בזרועות פתוחות אצל המתחרים. כך למשל עמוד הקטגוריות מצביע בבירור על כך שגם יוצרי תוכן למבוגרים, כמו גם כוכבי OnlyFans - שירות הפצת תוכן ליוצרים הפופולרי בקרב יוצרי פורנו - מקבלים קטגוריה משל עצמם.
אבל זה לא רק פורנו - אם כי זו כנראה קטגוריה חשובה מאוד מבחינה פיננסית - אלא גם אסטרולוגיה, בריאות העור, קולנוע, כתיבה, דעות, ספורט, מלכ''ר או טכנולוגיה ועוד עשרות רבות של קטגוריות תוכן שכבר מופו. טוויטר דוחפת את נושא התשלומים ליוצרי תוכן בשנה האחרונה. היא כבר השיקה צנצנת טיפים וירטואלית, שדרכה ניתן להעביר תשלום חד פעמי לצייצן אהוב - אבל טוויטר לא גובה עמלה על טיפים.
1 צפייה בגלריה
אפליקציית פרלר לצד טוויטר Parler twitter
אפליקציית פרלר לצד טוויטר Parler twitter
(צילום: שאטרסטוק)
מנגד, השירות החדש יבוסס על מנוי מתחדש שעליו טוויטר כן מתכננת לגבות עמלה, אם כי עדיין לא ברור מה יהיה גובהה. התשלומים יתבצעו בשלב ראשון כנראה רק דרך שירותי סליקה חיצוניים, כגון פייפאל או Venmo.
זאת ועוד, הרשת החברתית גם השיקה שירות מנויים בתשלום לצרכני תוכן וצייצנים כניסוי בקנדה ואוסטרליה. אלה יכולים לקבל גישה לשירות ביטול ציוצים או טיימר שמסתיר את הציוץ לאחר זמן נתון. ישנו גם פיצ'ר קריאה שמסדר את הציוצים בצורה נוחה יותר לקריאה ארוכה.