סגור

ליפט מוכרת את חטיבת המכוניות האוטונומיות שלה לטויוטה ב- 550 מיליון דולר

חברת שיתופי הנסיעות מעריכה שהמכירה תצמצם ב-100 מיליון דולר את הוצאותיה התפעוליות, ואף תזרז את הגעתה לרווחיות כבר ברבעון השלישי השנה. בסוף 2020 הודיעה אובר על סגירת החטיבה לפיתוח מכוניות אוטונומיות


חברת שיתופי הנסיעות ליפט (lypt) מוכרת את חטיבת המכוניות האוטונומיות שלה לטויוטה מוטורס תמורת 550 מיליון דולר, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. לפי החברה המהלך יסייע לליפט להגיע לרווחיות מוקדם מכפי שהעריכו.

בהתאם לתנאי העסקה, וובן פלאנט הולדינגס (Woven Planet Holdings), חברת בת של טויוטה המתמקדת בטכנולוגיה של נהיגה אוטונומית, תשלם 200 מיליון דולר מראש ואת היתרה - 350 מיליון דולר, ישלמו במזומן במהלך 5 שנים.

1 צפייה בגלריה
אפליקציית ליפט  Lyft
אפליקציית ליפט  Lyft
אפליקציית ליפט
(צילום: שאטרסטוק )
ליפט הולכת בכך בעקבות יריבתה הגדולה אובר, שבשלהי השנה שעברה הודיעה אף היא על סגירת החטיבה לפיתוח מכוניות ללא נהג.
שתי החברות שעוד לא הגיעו לרווחיות החליטו לבחון מחדש את העסקים שלהן מאז פרוץ הקורונה והתחייבו לצמצם יוזמות יקרות, זאת על רקע הירידה המשמעותית בפעילות הנסיעות השיתופיות בשל המשבר הבריאותי.
לפי ליפט המכירה תסייע לה לחסוך 100 מיליון דולר בהוצאות תפעוליות, ואף תזרז את הגעתה לרווחיות. בחברה מעריכים כעת כי יגיעו לרווח לפני EBITDA (ריבית, מס, פחת ופיחות) כבר ברבעון השלישי. התחזית המקורית הניחה שהחברה תגיע לכך ברבעון הרביעי.
בכיר בליפט ציין כי התעשייה הפכה להיות מציאותית יותר ולפיכך מאפשרת ליצרניות הרכב לפתח את הטכנולוגיה הנחוצה למכוניות אוטונומיות, וחברות הטכנולוגיה מסייעות לחבר לנוסעים.
בהתאם לתנאי העסקה, 300 העובדים של ליפט בחטיבה יעברו לוובן. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי, אך זקוקה עוד לאישור הרגולטורים.