סגור

מייסד רדיט משקיע בחברת הפודקאסטים Riverside.fm הישראלית

אלכס אוחניאן מוביל השקעה של 9.5 מיליון דולר בחברה שהקימו האחים נדב וגדעון קיסון שפיתחה מערכת להקלטת פודקאסטים בווידיאו באיכות גבוהה


מייסד רדיט, אלכס אוחניאן, מוביל השקעה של 9.5 מיליון דולר בחברת הפודקאטסים הישראלית Riverside.fm.

ההשקעה מתבצעת באמצעות קרן ההשקעות שלו 776 ולהשקעה הצטרפו מספר משקיעים פרטיים בולטים דוגמת היוטיוברים האמריקאים Casey Neistat ו-Marques Brownlee, לצד גיא רז ואלעד גיל וזאב ונצ'רס, קרן ההשקעות של אורן זאב, שהוביל את ההשקעה הראשונה בחברה.
החברה, שפיתחה מערכת להקלטת פודקאסטים בווידיאו באיכות גבוהה, הוקמה על ידי האחים נדב וגדעון קיסון, שעדיין מתגורר במעונות הסטודנטים בבאר שבע.
הכלי שפיתחו מייסדי החברה נחשב כיום לאחד הכלים הפופולריים להקלטת פודקאסטים ובין לקוחותיהם נמצאת קאמלה הריס, סגנית נשיא ארצצות הברית, הילארי קלינטון, BBC, דיסני, ספוטיפיי, ווריזון מדיה ומארוול.
החברה מעסיקה כיום 22 עובדים לאחר שבשנה שעברה, בגיוס הראשון, העסיקה 2 עובדים בלבד.

1 צפייה בגלריה
נדב ו גדעון קייסון חברת פודקאסט Riverside.fm
נדב ו גדעון קייסון חברת פודקאסט Riverside.fm
מימין: נדב וגדעון קיסון מייסדי חברת הפודקאסט Riverside.fm
(צילום: Nadav Keyson )
"הפלטפורמה שאחי ואני פיתחנו הפכה לטכנולוגיה האופטימלית להקלטה ופרסום של תכני אודיו ווידאו מרחוק", אמר מייסד ומנכ"ל נדב קייסון. "מנועי ההקלטה המקומיים של ריברסייד חסינים מפני חיבורי אינטרנט גרועים והטכנולוגיה מאפשרת למראיינים, שכעת יותר ויותר מקליטים ומפיקים מבתיהם, להיראות ולהישמע כאילו הם משתמשים באולפן של מיליון דולר".
אוחניאן, מייסד שבע שבע שש והמייסד של רדיט: "אני אומר את זה מאז תחילת המגיפה - היינו עדים לחמש שנים של חדשנות שהתמצה בחמישה חודשים - ו-Riverside.fm היא אחת הדוגמאות המבריקות ביותר להאצה זו. מכיוון שרבים נאלצו להסתגל לעבודה מרחוק וצוותי הפקה נאבקו לספק את אותו האיכות באופן אישי, מרחוק - גדעון ונדב ראו הזדמנות לא רק לפתור צורך גדול ביוצרים, אלא לבנות מוצר יוצא דופן. כיוצר בעצמי, אני יכול לומר מניסיון שאיכותו של ריברסייד מדהימה וכלי העריכה החדשים יוצאי דופן. זה מדהים בפני עצמו, אבל כשאתה מביא בחשבון כמה מהר הם בנו את זה זו חברה שצריך לצפות בה".