סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

חברת ThetaRay גייסה 31 מיליון דולר בהובלת קרן JVP

החברה, שמפתחת פתרון אבטחה לתשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות, מעסיקה 60 עובדים בישראל ועוד 20 בעולם; סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעה בה ל-90 מיליון דולר. המנכ"ל מארק גזית: "שוק היעד שלנו הפך לכמעט אינסופי עם השקת הפתרון שלנו בענן"

חברת ThetaRay גייסה 31 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי, בהובלת קרן JVP יחד עם קרן BGV (או Benhamou Global Ventures). משקיעים נוספים שהצטרפו לגיוס הם קרן Saints, כמו גם המשקיעים הקודמים בחברה, OurCrowd, בנק הפועלים, SBT ועוד. החברה מעסיקה 60 עובדים בישראל ועוד 20 בעולם.
סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעה בחברה ל-90 מיליון דולר. לצד הגיוס מודיעה ThetaRay כי ממשלות ניגריה ואוקראינה רכשו את הפתרון שלה כדי להילחם בטרור ובשחיתות. ממשלות אלו הצטרפו לכמה מהבנקים הגדולים בעולם, בהם Santander. הפתרון של ThetaRay מספק אבטחה לתשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות (Cross Border Payments), ומאפשר הגנה על בנקים, חברות פינטק וחברות פרטיות המציעות העברות תשלומים. הפתרון מספק להן הגנה מפני ניצול פלטפורמות העברת הכספים שלהן לטובת הלבנת הון מתוחכמת.
לדברי מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay, "אנו נמצאים בפתחה של מהפכה אמיתית בתחום אבטחת המערכת הפיננסית העולמית. בתקופה זו, שבה רשת התשלומים חוצי הגבולות הפכה לתשתית הסחר העולמי, ThetaRay מייצרת ודאות ומורידה את רמת הסיכון עבור תשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות. שוק היעד שלנו הפך לכמעט אינסופי עם השקת הפתרון שלנו בענן, מה שמבטיח לחברה צמיחה אגרסיבית בשנים הקרובות".
אחת התופעות הבולטות בהתנהלות השווקים הפיננסיים בעידן פוסט קורונה היא עלייה משמעותית בכמות העברות הכספים חוצי הגבולות. מדובר בשוק הנאמד ב-25 טריליון דולר בשנה, שסובל מהיותו מטרה עבור פשעים פיננסיים של גניבה, הונאה והלבנת כספים. כדי להתמודד עם התופעה ולמנוע מצב של קריסת מערכת הכלכלה עולמית, ממשלות ורשויות אכיפה בעולם הגבירו את הפיקוח על העברות הכספים והחמירו את האכיפה. כך נוצרו חסימות בהתנהלות המסחרית הגלובלית, ועסקים רבים חווים קשיים משמעותיים בהעברות כספים בין בנקים, תוך יצירת חוסר ודאות עסקית ואף ניתוק בנקים שלמים ולקוחותיהם מיכולות סחר בינלאומיות.
1 צפייה בגלריה
ועידת MIND THE DATA מארק גזית מנכ"ל ThetaRay המציאות המורחבת XTEND
ועידת MIND THE DATA מארק גזית מנכ"ל ThetaRay המציאות המורחבת XTEND
מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay
(צילום: צביקה טישלר)
אראל מרגלית, מייסד קרן JVP ויו"ר ThetaRay, אמר: "מחברה שהובילה טכנולוגית את תחום ה- AML (או Anti-Money Laundering), ThetaRay משנה את התמונה ומביאה מוצרים מהפכניים לתחום התשלומים חוצי הגבולות, שמאפשרים לבנקים להגדיל את הכנסותיהם בצורה דרמטית על ידי מעבר בטוח וחופשי של כסף גם בבנקים גדולים וגם בבנקים הקטנים. המהפכה הזו תאפשר לארגונים ולאנשים רבים בעולם להעביר כסף מהר יותר, בטוח יותר ועם הרבה פחות עמלות ותחנות בדרך".