סגור

צעיר מארגנטינה רכש את הדומיין של גוגל ב-3 דולרים בלבד

ניקולאס קורוניה מבואנוס איירס נתקל בבעיה כלשהי עם שרתי גוגל וגילה להפתעתו שהוא יכול לרכוש את הדומיין בארגנטינה של האתר ב-270 פסו. אלא שזמן קצר אח"כ הוא נאלץ לוותר על הרכישה


כל הנוכחות המקוונת של גוגל בארגנטינה הועברה בשבוע שעבר לזמן קצר לאתר של מעצב בן 30, שרכש את שם הדומיין של החברה תמורת 3 דולרים בלבד, כך מדווח הגרדיאן הבריטי.

2 צפייה בגלריה
ניקולאס קורוניה Nicolas Kuroña קנה את הדומיין של גוגל ב ארגנטינה
ניקולאס קורוניה Nicolas Kuroña קנה את הדומיין של גוגל ב ארגנטינה
ניקולאס קורוניה
ניקולאס קורוניה (Nicolas Kuroña), תושב בואנוס איירס, אמר כי הבחין שהשרתים של החברה לא פעלו לאחר שהחל לקבל הודעות מחברים בווטסאפ. אך במקום לעשות מה שרובינו היינו עושים – למשוך בכתפיים ולחזור לעבודה, או להתייחס לשיבוש כסימן שצריך לצאת להפסקה – הוא נכנס לאתר רישום הדומיינים בארגנטינה, NIC ארגנטינה, כדי לראות אם יוכל לפתור את הבעיה. לדבריו, חיפוש אחר ה-URL של גוגל, google.com.ar חשף שדומיין זמין למכירה תמורת 270 פסו, שהם 2.09 פאונד.
"פג התוקף של הדומיין וככה יכולתי לרכוש אותו בצורה חוקית", הוא צייץ לאחר שמשתמשים אחרים במדינה הבחינו בשם שלו על המסמכים החדשים. "יש לי את הקבלה על הרכישה, אז אני רגוע".

2 צפייה בגלריה
חיפוש גוגל
חיפוש גוגל
גוגל
(צילום: שאטרסטוק)
עם זאת, לדבריו, היה לו ברור שמשהו עוד יקרה. "הייתי ממש לחוץ", הודה בריאיון לאתר BBC והוסיף כי הכוונות שלו היו טובות ולא זדוניות: "פשוט ניסיתי לקנות את זה, וב-NIC אפשרו לי".
המנהג של רכישת דומיין נחשב שכיח למדי ובמדינות רבות הנהיגו מדיניות שמאפשרת לבעלים החוקיים של הדומיין לקבל אותו בחזרה בחינם. אך המקרה הזה הוא שונה, זאת מכיוון שהדומיין של גוגל כלל לא היה אמור לעמוד למכירה, שכן הרישיון בתוקף עד יולי. בהתאם, קורוניה לא הורשה להמשיך ולהחזיק בדומיין, והוא הועבר בחזרה לשליטה של גוגל זמן קצר לאחר הרכישה. הוא אפילו לא קיבל החזר על 270 הפסו ששילם.