סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

בייטדאנס ממשיכה להעמיק את ההשקעות שלה בתחום הגיימינג

החברה שמאחורי טיקטוק השקיעה 15.3 מיליון דולר נוספים ב-Reworld, פלטפורמת גיימינג סינית צעירה המנסה להתחרות ברובלוקס - זאת לאחר שכבר רכשה החודש שני אולפני משחקים, אחד מהם עבור למעלה מ-4 מיליארד דולר. אחת המטרות המשוערות: לנגוס בטנסנט

בייטדאנס, החברה שמאחורי פלטפורמת הוידאו הפופולרית טיקטוק, מעמיקה את השאיפות שלה בתחום הגיימינג: רק מספר שבועות לאחר שרכשה שתי חברות משחקים סיניות, כעת היא משקיעה כ-15.3 מיליון דולר נוספים ב-Reworld, פלטפורמת גיימינג המנסה להתחרות ברובלוקס הפופולרית. עבור בייטדאנס זוהי השקעה שניה בריוורלד, כשהראשונה עמדה על 43 מיליון דולר. התזמון אינו מקרי: מוקדם יותר השנה רובלוקס נכנסה לשותפות עם חברת הענק הסינית Tencent, בה בייטדאנס מנסה להתחרות. לאחרונה גם פורסמו השערות לפיהן בייטדאנס עומדת לצאת בקרוב להנפקה בבורסה בניו יורק או בהונג קונג, אך בייטדאנס מכחישה לעת עתה דיווחים אלה.
ריוורלד, כמו רובלוקס, היא פלטפורמה הנמצאת איפשהו על התפר בין עולם דיגיטלי פתוח, רשת חברתית וסביבה לפיתוח משחקים. המשתמשים שלה יכולים להשתמש בכלים שלה על מנת לפתח משחקים פשוטים יותר ופחות וגם, כמובן, לשחק במשחקים של אחרים. המונח הטרנדי לתיאור פלטפורמות רבתחומיות שכאלו הוא "מטאוורס", מונח שמוזכר תכופות גם בהקשר של פורטנייט, Rocket League ו-Fall Guys – המשחקים הפופולריים של חברת אפיק, שגם היא נמצאת בבעלות חלקית של טנסנט. יש המעריכים שבעתיד חזון המטאוורס יצמח ויהווה למעשה את הפנים החדשות של האינטרנט, בצורה הקרובה מאי פעם לאופן בו דמיינו את האינטרנט סופרי מדע בדיוני כמו וויליאם גיבסון וניל סטיבנסון – במיוחד אם וכאשר חזון המטאוורס יפגוש את טכנולוגיית ה-VR.
1 צפייה בגלריה
טיקטוק טיק טוק TikTok בייטדאנס ByteDance
טיקטוק טיק טוק TikTok בייטדאנס ByteDance
תקפיץ את פלטפורמת הגיימינג הבאה? טיקטוק
(צילום: רויטרס)
בכל אופן, לריוורלד עוד יש דרך ארוכה לעשות עד שהיא תוכל להתחרות באופן משמעותי ברובלוקס, השווה כיום כ-38 מיליארד דולר: ל"אחות הגדולה" שלה יש כ-8 מיליון יוצרים אי שם על הספקטרום בין חובבנים בתחילת דרכם לאולפנים עצמאיים קטנים העושים חיל בפלטפורמה, ששיחררו בה כ-20 מיליון משחקים, ומספר המשתמשים הכללי שלה מגיע לכ-150 מיליון. המספרים של ריוורלד צנועים בהרבה: רק 1,800 יוצרים שיצרו כ-3,400 משחקים. אבל לריוורלד יש סיבות להיות אופטימיים: לרובלוקס לקח לא מעט שנים להמריא למספרים הנוכחיים שלה, והיא הייתה פלטפורמה נישתית למדי עד לפני שלוש שנים. עבור ריוורלד, החיבור עם בייטדאנס ופוטנציאלית עם טיקטוק – פלטפורמה המייצרת כמות נכבדת של תוכן ויראלי – יכול להוות מנוע צמיחה משמעותי.
כאמור, בשבועות האחרונים בייטדאנס רכשה שתי חברות משחקים, Moonton ו-C4, שתיהן סיניות. Moonton, שעלתה לה יותר מ-4 מיליארד דולר, היא מפתחת של להיט איספורטס ענק בדרום-מזרח אסיה, Mobile Legends: Bang Bang.