סגור

פרסום ראשון
רונן ניר לא יהיה מעורב עוד בהשקעות חדשות של קרן ויולה

ניר, שותף מנהל בקרן ההון סיכון, ממשיך בפעילות של החברות בהן השקיע בעבר. לאחרונה התמודד ללא הצלחה על תפקיד מנכ"ל רשות החדשנות

רונן ניר, שותף מנהל בקרן הון הסיכון ויולה ונצ'רס, לא ימשיך להיות שותף בקרנות החדשות שלה, כך נודע לכלכליסט. עם זאת, הוא ימשיך בפעילות של החברות בהן השקיע בעבר.
לאחרונה ניסה ניר להתמודד על תפקיד מנכ"ל רשות החדשנות אבל לא הצליח להיבחר וכעת החליט לצמצם את פעילותו בקרן.
1 צפייה בגלריה
רונן ניר ויולה ונצ'רס
רונן ניר ויולה ונצ'רס
רונן ניר
(צילום: תמוז רחמן)
רונן נחשב לאחד השותפים הבולטים בקרן, כאשר שתיים מההשקעות הבולטות שלו הן יוניקורן: רדיס לאבס וורביט ולצידן חברות מובילות נוספות בתחומן דוגמת Syte ואחרות.
מאז פרוץ משבר הקורונה התבטא רונן רבות במדיות החברתיות על השפעת המשבר על תעשיית ההייטק ועל היזמות בתקופה.
הקרן, שנוסדה ב-2000, ע"י שלמה דברת ואבי זאבי, השקיעה עד היום בכמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות שצמחו בישראל, ביניהן רדיס לאבס, פיוניר, פלייבאז, איירון סורס ואאוטבריין. חלק ניכר מהמשקיעים בקרן החדשה הם משקיעים קיימים, לצד משקיעים חדשים בפריסה גלובלית - מארה"ב, אירופה, ישראל ואסיה. הקרן האחרונה שגייסה ויולה היתה ב-2017 והיא עומדת על 200 מיליון דולר.
ויולה מנוהלת כיום בשותפות של חמישה שותפים שווים: שלמה דברת, אבי זאבי, דני כהן, עמרי בן דוד וצביקה אורון.
בתגובה נמסר מויולה ונצ'רס: "כפי שידוע לרבים בתעשייה, לפני כמעט שנה הביע ניר את רצונו להרחיב את תחומי עיסוקו בתהליך מסודר שנעשה עם שותפי ומשקיעי הקרן. הוא ממשיך להיות שותף פעיל בקרן הנוכחית ואנו גאים על הדרך שבחר להמשיך ולהעניק מהידע והמחוייבות שלו לעתיד האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל".