סגור

גסטי גייסה 50 מיליון דולר מאייפקס

סיבוב הגיוס של חברת התוכנה לניהול נכסים לתקופות קצרות מעלה את סך גיוסי החברה ל-110 מיליון דולר. החברה מעסיקה 250 עובדים, מהם 160 בישראל. לאחרונה השלימה גסטי רכישה של שתי חברות מתחרות - MyVR ו-Your Porter

גסטי (Guesty), חברת התוכנה לניהול נכסים לתקופות קצרות (Short term rentals), גייסה 50 מיליון דולר בסבב D, בהובלת קרן Apax Digital ובהשתתפות המשקיעים הקיימים, קרן Viola Growth, קרן Flashpoint, קרן Vertex Ventures, קרן Kingfisher Investment Advisors, ובית השקעות La Maison Partners.
סיבוב הגיוס מעלה את סך גיוסי החברה ל-110 מיליון דולר. החברה מעסיקה 250 עובדים, מהם 160 בישראל. לאחרונה השלימה גסטי רכישה של שתי חברות מתחרות - MyVR, רכישה המחזקת את פעילות החברה בצפון אמריקה, ו-Your Porter, חברת תוכנה לניהול נכסים.

1 צפייה בגלריה
עמיעד סוטו מנכ"ל ומייסד Guesty ורד רביב שוורץ נשיאת גסטי וסמנכ"לית התפעול
עמיעד סוטו מנכ"ל ומייסד Guesty ורד רביב שוורץ נשיאת גסטי וסמנכ"לית התפעול
עמיעד סוטו מנכ"ל ומייסד Guesty וורד רביב שוורץ, נשיאת גסטי וסמנכ"לית התפעול
(Eyal Toueg)
״בשנה האחרונה האירוח האלטרנטיבי, ובו השכירויות לטווח קצר, הפך לפופולרי בקרב קבוצות גדולות יותר באוכלוסייה כתוצאה ממגפת הקורונה, כשמטיילים התרגלו לפרטיות ומרחבים של דירה או בית, בצירוף איכויות מלונאיות״, אמר עמיעד סוטו, מייסד משותף ומנכ״ל גסטי. ״ההזמנות בארה״ב לקיץ 2021 עומדות כבר על 282% מההזמנות של קיץ 2020 ואף גבוהות ב-32% מהזמנות קיץ 2019 (טרום הקורונה). נתונים אלה מדגישים את העתיד המזהיר של תעשיית האירוח האלטרנטיבי, ואת העמידות והיצירתיות שהפגינו החברות בתעשייה לאורך השנה האחרונה כדי לצלוח את התקופה. אנו חשים שיצאנו מהמשבר מחוזקים ומאוחדים, כקהילה המאמינה בעתיד עולם התיירות וגיוונו"
כספי הגיוס והרכישות יאפשרו לגסטי למצות את הזינוק הצפוי בפעילות, להרחיב את מוצריה ואת קהל הלקוחות שהיא משרתת, להרחיב את צוות העובדים וכמובן להמשיך לשמש ציר מרכזי עבור היזמים והיזמות שבונים את עסקיהם סביב הדמוקרטיזציה של עולם האירוח. בד בבד, החברה תמשיך להרחיב את זירת המסחר שלה, הנותנת מגוון פתרונות לדיגיטיזציה ושירותים מרחוק, כגון מנעולים חכמים, ניהול צוותים מרחוק ושירות לקוחות מרחוק.
״אנו נרגשים להצטרף לצוות בגסטי ולסייע להם בהבאת פתרונות טכנולוגיים מתוחכמים לניהול נכסים באקוסיסטם מתפתח החווה מהפך״, אמר דניאל או׳קיף, שותף מנהל באייפקס דיגיטל, המצטרף לדירקטוריון החברה. ״גסטי היא שחקן יוצא דופן בשוק הצומח במהירות״, הוסיף דייב אוונס, מנהל באייפקס דיגיטל. ״בהתחשב ברכישות של MyVR ו-Your Porter ובמגוון מוצרי החברה, גסטי היא המוביל המתבקש לאחד את השוק עם פתרון למארחים מכל הגדלים והסוגים״.
מאז 2014 גסטי, שצמחה באקסלרטור Y Combinator, מספקת פתרון לניהול נכסים מקצה אל קצה ללקוחות ב-80 מדינות.
בשיחה עם "כלכליסט" אמרה ורד רביב שוורץ, נשיאת גסטי וסמנכ"לית התפעול בחברה: "הקרן שהשקיעה בנו היא קרן של אייפקס מניו יורק והיא אינה דומה לאייפקס המוכרת בארץ. בתחילת הדרך חששנו מאוד מהשפעת הקורונה, אבל כאשר ראינו את הגידול חזרה בעיקר של השכרות לטווח קצר, מצאנו שהשוק שלנו התאושש והשיא שלו היה בהנפקה המוצלחת של Airbnb. החלטנו לנצל את התקופה לשפר את המוצר ולחפש דרך להיות יותר יעילים"
בהתייחסה לתקופה אמרה: "יש מדינות שמאוד התאוששו. בארצות הברית יש גידול של 300% לעומת השנה שעברה. אירופה עדיין בהתאוששות מאוד איטית, למעט אנגליה ששם מתקדמים עם החיסונים ורואים התאוששות של נסיעות. יש דרישה של אנשים לצאת ולטייל והקורונה יצרה סוג חדש של מטיילים ואורחים. אנשים למדו שיכולים לעבוד לא רק מהבית אלא גם מבית אחר ולמעשה בכל מקום יותר נעים שאפשר להתאוורר בו. אנשים התחילו יותר לעבוד ולטייל בתקופת הקורונה כי היתה לזה לגיטימציה בתקופה הזו. אנשים שכרו לתקופה יותר ארוכה והעדיפו בתים ומקומות מרווחים וראינו יותר סוגים של אנשים שמתארחים. מכאן ההתאוששות המפתיעה ששמה את הדיור האלטרנטיבי במקום אחר. אנחנו רואים מדי יום כמות הזמנות עתידיות עולה. אנשים מזמינים לא רק לשבוע הקרוב אלא גם לחופשות בקיץ ובחורף הקרובים, דבר שלא ראינו. מאמינים בחיסונים וביכולת לסייע".
רביב שוורץ אינה מוכנה לנקוב בשווי החברה בגיוס אך אומרת: "הגיוס האחרון נעשה בשווי משמעותי יותר גדול מהקודמים, אנחנו לא יוניקורן עדיין. מה שחשוב שבתקופה כזו שבה רבים נתקלו בקשיים כואבים, התגלתה היכולת להסתכל קדימה. לקחנו סיבוב מקרן משמעותית שתמשיך לתמוך בנו. היא קרן של מיליארדים רבים והיא תמשיך לתמוך בנו וברכישות עתידיות שלנו".