סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

בכיר בדידי על החקירה בסין: "לא מסרנו מידע לארצות הברית"

אתמול הודיעה סוכנות הסייבר הסינית כי פתחה בחקירה נגד דידי במטרה "להגן על אינטרס הציבור והביטחון הלאומי"; המניה, שהחלה להיסחר מוקדם יותר השבוע, צנחה ב-7%

דידי, חברת שיתוף הנסיעות הסינית, מאחסנת את כל המידע על הכבישים והלקוחות הסינים בשרתים במדינה, ו"בלתי אפשרי" שהעבירה מידע לארצות הברית, כך אמר היום לי מין, סגן נשיא בדידי.

לדבריו, החברה תתבע משתמשים ברשתות החברתיות שטענו כי היא העבירה מידע במהלך ההנפקה שביצעה בניו יורק בשבוע שחלף. טענות כאלה הופיעו בין השאר ב"טוויטר הסינית" וויבו.

1 צפייה בגלריה
אפליקציה נסיעות שיתופיות דידי Didi Chuxing סין
אפליקציה נסיעות שיתופיות דידי Didi Chuxing סין
אפליקציית דידי
(צילום: ChinaDaily/IC)
אתמול הודיעה סוכנות הסייבר הסינית כי פתחה בחקירה נגד דידי במטרה "להגן על אינטרס הציבור והביטחון הלאומי". זאת יומיים בלבד לאחר שהחברה החלה להיסחר בבורסה של ניו יורק. הסוכנות גם הודיעה כי במהלך החקירה לא תוכל דידי לרשום לקוחות חדשים. בעקבות ההודעה איבדה המניה 7%.
"כמו חברות סיניות אחרות הנסחרות בחו"ל, דידי מאחסנת את כל המידע המקומי בשרתים בסין. לכן לא ייתכן שמידע הועבר לארצות הברית", כתב לי בפוסט בוויבו.
דידי, הפועלת בסין וב-15 מדינות נוספות באסיה, אוספת כמות עצומה של מידע בזמן אמת בכל יום. היא משתמשת בחלק מהמידע, בין השאר, לטובת ניתוח תעבורה. לחברה 377 מיליון משתמשים בסין לבדה.
נגד החברה, שהוקמה ב-2012, כבר מתנהלת חקירה בסין בנוגע לבטיחות ולרישיון ההפעלה שלה.