$
ספורט ישראלי

הכדורגל הישראלי צריך להפסיק פעילות, מישהו עוד ימות

בתנאים שהציבו במנהלת הליגה ובהתאחדת לכדורגל הודיעו לשחקנים שהם מחוייבים לבידוד מלבד יציאה לאימונים. הם לא עוברים בדיקות תכופות, בני המשפחה שלהם לא מבודדים וזה לא צחוק אבל בסוף כדורגלן או איש צוות ישראלי ימות ואז מי יקח אחריות? אף אחד כמובן

אוריאל דסקל 14:4821.09.20
אמש, 48 שעות לפני המפגש הראשון בפלייאוף ליגת האלופות נגד רד בול זלצבורג, שישה משחקני מכבי תל אביב ועוד שבעה אנשי צוות נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקה שערך המועדון. "החולה 0" של המועדון היה הקשר דן גלזר, שאחיו תמיר גלזר, המשחק בהפועל חדרה, נמצא חיובי לקורונה. השניים גרים ביחד וכביכול תמיר היה בבידוד.

 

השחקנים יעברו עוד בדיקות ואם מכבי תוכל לעלות עם 13 שחקנים למשחק, המשחק יתקיים. אבל יש כאן בעיה גדולה יותר ממכבי תל אביב. מספר קבוצות כדורגל בישראל חוו התפרצות קורונה וזה אחרי "הקשחת הנהלים" של מינהלת הליגה.

 

העובדה היא שכרגע - כשהקורונה משתוללת בישראל - לקיים משחקי כדורגל מקצועי, עם שחקנים שיושבים אחד ליד השני בחדר הלבשה סגור, מזיעים ומתנשפים בכבדות - אלו דברים שלא צריכים לקרות לפי כל מה שאנחנו מכירים מליגות אחרות בעולם.

 

מכבי תל אביב חוגגת אליפות. יוני 2020 מכבי תל אביב חוגגת אליפות. יוני 2020 צילום: עוז מועלם

 

עוד משהו שעושים בליגות מתקדמות אבל כאן לא כי בחרנו ללכת על "המודל המזרח אירופאי" - כלומר התעלמות כמעט מוחלטת מהקורונה ומהנהלים שנועדו לשמור על הנפשות הפועלות בכדורגל - זה עניין הבדיקות. ב-NBA, למשל, שחקנים חיים בתוך "בועה" מנותקת מהעולם החיצון ועדיין עוברים בדיקה כל יום. בפרמיירליג עושים בדיקות כל שלושה ימים. גם בבונדסליגה. בדיקות מאפשרות לנו לגלות מי חולה וככה לבודד אותו לפני שהוא מדביק 14 אחרים כמו שקרה במכבי תל אביב. זה לא קורה כי לא לוקחים כאן ברצינות את המחלה.

 

בתנאים שהציבו במנהלת הליגה ובהתאחדות לכדורגל הודיעו לשחקנים שהם מחוייבים לבידוד מלבד יציאה לאימונים. הם לא עוברים בדיקות תכופות, בני המשפחה שלהם לא מבודדים וזה לא צחוק אבל בסוף כדורגלן או איש צוות ישראלי ימות ואז מי יקח אחריות? אף אחד כמובן. לא לוקחים כאן אחריות על דברים כאלה.

 

אז הכדורגל הישראלי צריך להתאפס. חודש ללא משחקים. שחקנים בבידוד. אחרי התחלת אימונים לקיים בדיקות תכופות לכולם. אוניברסיטת באר שבע כבר התנדבה לעשות אותן לצורך מחקר. אבל באמת, אי אפשר לסמוך על המנהלת או על ההתאחדות לעשות משהו כזה פשוט כשאפילו להעניש את ברק אברמוב, הבעלים של בני יהודה שישב ביציע ללא מסיכה ובסמיכות לפמלייה שלמה שלא ברור איך נכנסו לאצטדיון, הם לא עשו.

 

x