$
אירועי ספורט

אחרי קרב ענק: ג'וקוביץ' ניצח את פדרר בגמר ווימבלדון

המדורג ראשון בעולם שמר על התואר אחרי דרמה אדירה מול רוג'ר פדרר - 6:7, 6:1, 6:7, 6:4, 12:13 - וזכה בטורניר בפעם החמישית. נולה, שהציל שתי נקודות משחק, רשם את הגראנד סלאם ה-16 בקריירה

אורן אהרוני, ynet 21:2214.07.19

באחד הגמרים הגדולים בתולדות ווימבלדון - והכי ארוך בטורניר - נובאק ג'וקוביץ' ניצח הערב (ראשון) את רוג'ר פדרר בחמש מערכות אדירות - 6:7, 6:1, 6:7, 6:4, 12:13, כולל 3:7 בשובר שוויון האחרון במשחק.

 

 

המדורג ראשון בעולם הגן על תוארו משנה שעברה, זכה בפעם החמישית על הדשא ועלה ל-16 גראנד סלאמים בקריירה - ארבע פחות מהשווייצרי. זו הייתה הפעם השלישית שג'וקוביץ' מנצח את פדרר בגמר בווימבלדון, לאחר התארים בהם זכה ב-2014 ו-2015.

 

 

מניף את הגביע מניף את הגביע צילום: גטי אימג'ס

 

 

מערכה ראשונה: 6:7 לג'וקוביץ'

 

פדרר פתח עם אייס והמשיך למשחקון הגשה מצוין, ג'וקוביץ' הגיב עם משחקון על האפס - 1:1. פדרר עלה ל-1:2, ג'וקוביץ' פתח את המשחקון הבא עם שגיאה כפולה שהייתה יריית הפתיחה למשחקון בן מעל עשר דקות, כולל נקודת שבירה ראשונה במשחק, אבל הסרבי שרד גם אותה - 2:2. פדרר נחלץ מפיגור 30:0 במשחקון הבא עם סדרת הגשות מופת - 2:3. גם במשחקונים הבאים השניים שמרו על ההגשות, ובמצב של 4:5 לשווייצרי, ג'וקוביץ' הגיש כדי להישאר במערכה.

 

שתי נקודות אומנותיות של פדרר נתנו לו 0:30, אבל ג'וקוביץ', שסבל מאחוזים נוראיים בהגשה הראשונה, עשה סדר בראש והגיב בשלוש הגשות מעולות, ולמרות שגיאה כפולה ושוויון, שרד את המשחקון - 5:5 והלחץ שוב על פדרר. השווייצרי עמד בזה, כמו ג'וקוביץ' אחריו - ואחרי 49 דקות איכותיות השניים הלכו לשובר שוויון. אחרי שפדרר היה קרוב פעמיים, ג'וקוביץ' השיג את המיני-ברייק הראשון - 1:3. אייס, מיד אחריו בקהנד מושלם ועוד פורהנד ענק החזירו את פדרר ל-3:4. שלוש טעויות רצופות של השוויצרי נתנו לג'וקוביץ' את נקודת המערכה הראשונה, שנוצלה בדרך ל-6:7 (4).

 

 

לפני המשחק לפני המשחק צילום: איי אף פי

 

 

מערכה שנייה: 1:6 לפדרר

 

פדרר התאושש מהר וניצל נפילת מתח של נולה, השיג שתי אפשרויות שבירה וניצל את הראשונה עם כדור החוצה של הסרבי. הסרבי ניסה להחזיר מלחמה אבל פדרר עשה מה שצריך עם ההגשות שלו - 0:2. הסרבי לא התעורר גם במשחקון הבא ופדרר שוב שבר - בשתי הפעמים על ה-15 - 0:3. רק במשחקון החמישי נולה עלה על הלוח, אבל פדרר הרגיע את עצמו עם משחקון הגשה סולידי וטוב - 1:5. ג'וקוביץ' יצא מהעניינים לגמרי ופדרר רקד בדרך לניצחון על האפס במשחקון ההגשה האחרון של ג'וקוביץ' ו-1:6 במערכה השנייה לשווייצרי.

 

 

נולה במהלך המשחק נולה במהלך המשחק צילום: איי פי

 

 

מערכה שלישית: 6:7 לג'וקוביץ'

 

שני השחקנים שמרו על ההגשות בקלות בששת המשחקונים הראשונים - 3:3 די מהיר לאחר 24 דקות משחק. במצב של 4:5 לפדרר, נולה הגיש כדי להישאר במערכה. השווייצרי השיג נקודת מערכה, הפעם הראשונה בה מישהו התקרב לשבירה, אבל הסרבי העלה הילוך עם מכות הגשה נהדרות וניצח בשלוש הנקודות הבאות.

 

כמו במערכה הראשונה, אין שבירות והשניים הלכו לשובר שוויון נוסף. ג'וקוביץ' עלה ל-0:3 מהיר ושם את הלחץ על פדרר שלא הצליח להגיב. הסרבי הניף אגרוף לאחר שהכדור של פדרר הלך החוצה - 1:5. השווייצרי לא ויתר והוריד ל-5:4, אבל טעה בנקודה הבאה עם דרופ-שוט לא מדויק וג'וקוביץ' סגר את הסיפור - 4:7 בשובר שוויון ו-6:7 בדרך ל-1:2 במערכות.

 

 

פדרר פדרר צילום: איי פי

 

 

מערכה רביעית: 4:6 לפדרר

 

הפתיחה הייתה על מי מנוחות באופן יחסי כששניהם שמרו על ההגשות שלהם - 2:2, למרות שג'וקוביץ' גרם לפדרר להזיע קצת במשחקון הרביעי. השווייצרי ניצל את חוסר הדיוק של המדורג 1 בעולם בסרבים ושבר לו בדרך ל-2:3 סופר-חשוב. משם הוא ברח ל-2:5 לאחר שבירה נוספת. שיהיה במזל: ג'וקוביץ' השיג שבירה ראשונה במשחק והוריד ל-5:3. לפני כן פדרר ניצח בנקודה היפה במשחק לאחר ראלי של 35 חבטות בין השניים שהסתיים עם בק-הנד לאורך הקו.

 

הביטחון של נולה קצת חזר אליו במשחקון התשיעי, אותו הוא ניצח בקלות, ושמר על הסיכויים במערכה - 5:4. את פדרר זה לא עניין והוא דהר ל-4:6 מרשים - הולכים למערכה חמישית ומכרעת. איזה כיף.

 

מערכה חמישית

 

ג'וקוביץ' הצליח לעלות ל-1:2 בשיניים לאחר משחקון הגשה קשה בו פדרר כמעט השיג נקודת שבירה. לסרבי היו שתי נקודות שבירה במשחקון הבא, המדורג שלישי בעולם הצליח לצאת מזה בשלום - 2:2. נולה לחץ על הדוושה והשיג שבירה יקרה מאוד - 2:4. פדרר לא הרים ידיים כששבר את נולה חזרה והוריד ל-4:3. האוהדים בטירוף. פדרר השווה ל-4:4 - הכול פתוח במערכה הנפלאה הזו. העייפות התחילה לתת את אותותיה, אבל שניהם הצליחו לשמור על ההגשות - 5:5 במערכה בה אין

 

שובר שוויון, אלא אם התוצאה מגיעה ל-12:12. המטוטלת נמשכה בארבעת המשחקונים הבאים - 7:7 לאחר קצת יותר מארבע שעות. פדרר השיג את השבירה המיוחלת ועלה ל-7:8, אך איבד שתי נקודות משחק במשחקון הבא ונולה השווה ל-8:8 - איזה משחק ענק! במצב של 11:11 ג'וקוביץ' הציל שתי נקודות שבירה במשחקון שהוביל כבר 0:40. פדרר השווה ל-12:12 - הולכים לשובר שוויון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x