$
ספורט ישראלי

נחשף בכלכליסט

אלונה ברקת מאשרת: "החלטתי להיכנס לשדה הפוליטי"

בדרך לכנסת: אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע, הודיעה על העברת ניהול הקבוצה: "פונה לדרך חדשה"

אילנה קוריאל 13:2507.02.19

בהמשך לחשיפת "כלכליסט" על החלטת אלונה ברקת להיכנס למגרש הפוליטי ולהצטרף לרשימתם של נפתלי בנט ואיילת שקד, בעלי קבוצת הפועל באר שבע, עורכת (יום ה') מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה היא מסבירה את החלטתה. ברקת הודיעה כי העבירה את ניהול הקבוצה לידי המנכ"ל, אך תמשיך להיות בעלי המועדון.

 

בתחילת דבריה אמרה ברקת: "לפני הכל חשוב לי להבהיר - אני עומדת, ואמשיך לעמוד, מאחורי הפועל באר שבע. אמשיך להעמיד תקציב ראוי לקבוצה, כזה שיאפשר לו להמשיך להיות בצמרת הכדורגל הישראלי". 

 

אלונה ברקת במסיבת העיתונאים, לפני זמן קצר אלונה ברקת במסיבת העיתונאים, לפני זמן קצר צילום: בראל אפרים

 

 

"אחרי 12 שנה הבנתי שזו חובתי לקחת את האמונה צעד אחד קדימה, לנסות בצניעות אך בנחישות להביא את השינוי שעשינו בבאר שבע לישראל כולה. החלטתי להיענות לקריאה להיכנס לשדה הפוליטי ולנסות ולהשפיע על כלל החברה בישראל".

 

"בחרתי להגיע לבאר שבע לפני כמעט 12 שנים כי רצינו להוכיח, דווקא בנגב, שלאף אחד, לא משנה מה תנאי הפתיחה שלו, אין מונופול על הצלחה", אמרה. "בעידן של פילוג והקצנה האמנו שדרך הכדורגל אפשר לחבר עיר וחבל ארץ שלמים לחלום משותף, למטרה משותפת, ודרך משותפת מעבר להבדל של מצב סוציואקונומי דת וגיל". 

 

ברקת סקרה את הצלחות הקבוצה בשנים האחרונות, כולל אליפות המדינה והמשחקים באירופה. "התקדמנו בעקשנות, בסבלנות וללא קיצורי דרך", תיארה. "האמינו לי להגשים חלום לחבל ארץ שלם זה לא דבר קל. ההתחלה הייתה רתימת משוגעים לדבר".

 

כזכור, הבוקר חשף "כלכליסט", כי שקד ובנט פנו לברקת והציעו לה להצטרף במקום ריאלי לרשימה, וככל הידוע היא תוצב במקום השלישי ברשימה לכנסת. במפלגה המתינו לתוצאות הפריימריז בליכוד כדי לצאת בהכרזה על צירופה של אלונה. זאת, למרות שהסיכום על כך הושג כבר לפני כמה ימים. 

 

ברקת הודיעה במסיבת העיתונאים כי החליטה להעביר את ניהול הקבוצה לאסי רחמים, שוער העבר ומנכ"ל המועדון. עם זאת היא הבהירה שתמשיך להיות הבעלים של המועדון, למרות המעבר לפוליטיקה. 

 

גורם בהתאחדות לכדורגל אמר היום ל-ynet כי "אלונה ברקת לא תוכל להמשיך להיות בעלים. לא ניתן להחזיק בעסק פרטי במקביל לכהן כחבר כנסת". כמו כן, בפיפ"א אוסרים באופן מפורש על ערבוב בין פוליטיקה וספורט ובעבר הענישו קבוצות והתאחדויות על הפרת ההוראות בנושא.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x