שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, התפטר במפתיע

זוארץ הודיע על החלטתו בישיבת הנהלת ההתאחדות - לאחר שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער

שירות כלכליסט 16:3817.01.19
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, הודיע במהלך ישיבת הנהלת ההתאחדות על התפטרותו מהתפקיד לאחר שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער. 

 

זוארץ, שמונה לתפקיד באופן רשמי באוקטובר האחרון, אמר: "באתי לפעול לטובת השחקן הישראלי וקידומו ואם הנהלת ההתאחדות אינה רוצה לפעול כך איני מוצא עוד טעם במילוי התפקיד". גם מ"מ יו"ר ההתאחדות, דודי גיל, החליט לסיים את תפקידו.

 

ביוני האחרון ועדת הכשירות של ההתאחדות לכדורגל פסלה את מועמדותו של זוארץ לתפקיד בגלל סעיף הזיקה למכבי פתח תקווה והפועל מרמורק. זוארץ שימש בתפקידים שונים במכבי פתח תקווה והפועל מרמורק ולכן עשוי היה להיווצר ניגוד עניינים לו היה נבחר לתפקיד. לאחר הפסילה, בהתאחדות לא ויתרו על זוארץ וביטלו בשבילו את סעיף הזיקה; גם מועד הגשת המועמדות לתפקיד הוארך כדי לאפשר לו להתמודד.

 

זוארץ פנה שוב לוועדת הכשירות ועבר אותה לאחר שינוי התקנון. 

 

זוארץ אמר: "הגעתי להתאחדות לכדורגל, בהתנדבות, מתוך תחושת שליחות ורצון כן ואמיתי להביא לשינוי בכדורגל הישראלי. לצערי, מבנה ההתאחדות לכדורגל אינו מאפשר לבצע את השינויים בהם אני מאמין. בנסיבות הללו ומשהבנתי שלא יעלה בידי לבצע את השינויים בהם אני מאמין לטובת הכדורגל הישראלי, מצאתי לנכון להתפטר מתפקידי. אני מאחל הצלחה לאנשי ההתאחדות ומודה להם".

 

מקורביו של זוארץ ציינו כי "נמאס לו". לדבריהם, היו"ר לא הצליח להזיז שום דבר מול משרד האוצר, משרד הספורט או הנהלת ההתאחדות והחליט לעזוב.

 

 

שינו זוארץ שינו זוארץ צילום: ראובן שוורץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x