שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

סעיף הזיקה בוטל, שינו זוארץ ימונה ליו"ר ההתאחדות

האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל סללה את מינויו של יו"ר מכבי פתח תקווה לשעבר. במקום הסעיף האוסר על זיקה לקבוצה מסוימת בשנים שלפני הגשת המועמדות, יוכנס סעיף חדש האוסר על הימצאות במצב של ניגוד עניינים. המהלך יעבור בעקבות אישור של רשם העמותות

ynet 21:2608.07.18

האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל אישרה פה אחד הצעה לתיקון סעיף המינוי לכהונה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל שבמסגרתו סעיף הזיקה יבוטל, מה שסולל את דרכו של שינו זוארץ להתמנות כבר בסוף החודש לתפקיד יו"ר ההתאחדות.

 

מועד הגשת המועמדות לתפקיד היו"ר הוארך עד 23 ביולי, תאריך שבו יגיש זוארץ שוב את מועמדותו. האסיפה הכללית לבחירת הנהלת ההתאחדות תתכנס ב-30 ביולי, אז ייבחר רשמית גם היו"ר. הסעיף החדש שכפוף לחוק האתיקה של הספורט והקוד להגינות ספורטיבית בספורט מבטל למעשה את סעיף הזיקה שגרם לביטול המינוי של זוארץ, הזוכה ל-93 אחוזי תמיכה מקבוצות בכדורגל הישראלי, ומנגד מכניס לתקנון סעיף האוסר על ניגוד העניינים.

 

שינו זוארץ שינו זוארץ צילום: ראובן שוורץ

 

 

בסעיף המעודכן שייכנס לתקנון נכתב: "היו"ר / חבר הנהלת ההתאחדות יימנע מלהימצא אפילו למראית עין במצב של חשש לניגוד עניינים במיישרין או בעקיפין. ניגוד עניינים יכול להיות בין כהונתו כמנהל לבין ענייניו האישיים שלו ושל קרובו. מקום שקיים ניגוד עניינים, ככל שמדובר בניגוד מספיק ובתחום מרכזי - ייפסל. במקרה של תחום צר יותר ניתן יהיה להסדירו בהימנעות מדיון / הצבעה / ביצוע תפקיד עוקב".

 

כזכור, ועדת האיתור שהוקמה, ובה היו שני שופטים בדימוס, קבעה כי בשל זיקתו של זוארץ למכבי פתח תקווה התקנון אינו מאפשר לו לעמוד לבחירה לתפקיד היו"ר - אולם לאחר שרשם העמותות אישר לבטל את סעיף הזיקה, דרכו של זוארץ להחליף את עופר עיני סלולה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x