$
ספורט עולמי

הרווחים התפעוליים של ארסנל ירדו ב-60%

התוצאות הפיננסיות של חצי העונה של מועדון הכדורגל האנגלי מראות שאי ההשתתפות בצ'מפיונס ליג הובילה לירידה של 23.4 מיליון ליש"ט בהכנסות עד סוף נובמבר. פעילות בשוק העברות השחקנים הפכה את ההפסד לרווח

שירות כלכליסט 10:5201.03.18

הרווחים התפעוליים של ארסנל קרסו בכ-60% כתוצאה מכך שהמועדון לא העפיל לליגת האלופות העונה.

 

 

 

 

הכנסות ארסנל עמדו על 167 מיליון ליש"ט - ללא פעילות בשוק העברות השחקנים. עתודות המזומנים עלו ל-137.6 מיליון ליש"ט מ-100.5 מיליון ליש"ט בעונה שלפני. הכנסות ארסנל עמדו על 167 מיליון ליש"ט - ללא פעילות בשוק העברות השחקנים. עתודות המזומנים עלו ל-137.6 מיליון ליש"ט מ-100.5 מיליון ליש"ט בעונה שלפני. צילום: גטי אימג'ס

 

התוצאות הפיננסיות של חצי העונה של ארסנל מראות שאי ההשתתפות בצ'מפיונס ליג הובילה לירידה של 23.4 מיליון ליש"ט בהכנסות בשישה חודשים הראשונים של העונה (עד סוף נובמבר).

 

הכנסות ארסנל עמדו על 167 מיליון ליש"ט - ללא פעילות בשוק העברות השחקנים. עתודות המזומנים עלו ל-137.6 מיליון ליש"ט מ-100.5 מיליון ליש"ט בעונה שלפני.

 

תקציב השכר של ארסנל קפץ ב-13.2 מיליון ליש"ט ביחס לאותה תקופה בעונה שעברה, זאת למרות שאף אחד מהשחקנים לא קיבל בונוסים על השתתפות בליגת האלופות. הרווחים התעפוליים נפלו ב-62% ל-20.7 מיליון ליש"ט (נפילה מ-54.4 מיליון ליש"ט בשנה שעברה) - לא כולל פעילות בשוק העברות השחקנים.

 

כמשמחשבים פעולות בשוק העברות השחקנים, אז הרווחים מהפעילות צמחו מ-12.6 מיליון ליש"ט בשנה שעברה ל-25.1 מיליון ליש"ט - בעיקר בזכות מכירתם של אלכס אוקסלייד צ'מברליין, וויצ'ך שצ'נסני, קיירן גיבס וגבריאל. הסכומים לא כולל את העברות של חורף 2018.

 

סר צ'יפס קסוויק, היו"ר של המועדון, אמר שהמועדון הוציא "סכומים ביעילות" באקלים בו עולים הסכומים על השחקנים.

 

במועדון כן מראים אופטימיות לגבי ההכנסות מזכויות השידור. "כמו תמיד, ההכנסה תהיה תלויה בהתקדמות בתחרויות הנוק אאוט" טען קסוויק. ארסנל הובסה בגמר גביע הליגה על ידי מנצ'סטר סיטי, הודחה על ידי נוטינגהאם פורסט מהגביע ורחוקה 10 נקודות מ-4 המקומות הראשונים, שמובילים לליגת האלופות. בליגת אירופה היא תתמודד נגד מילאן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x