$
ספורט ופוליטיקה

יו"ר ההתאחדות הכדורגל האמריקאית פורש בגלל הכישלון במוקדמות המונדיאל

לאחר התלבטות ארוכה פסל סוניל גולאטי את עצמו מהשתתפות בבחירות לנשיאות התאחדות הכדורגל האמריקאית (USSF). שימש בתפקיד במשך 12 שנים

שירות כלכליסט 16:1807.12.17
לאחר התלבטות ארוכה, סוניל גולאטי פסל עצמו מהשתתפות בבחירות לנשיאות התאחדות הכדורגל האמריקאית (USSF). גולאטי פורש לאחר הכישלון של ארה"ב להעפיל למונדיאל הקרוב ברוסיה, ולאחר ששימש בתפקיד במשך 12 שנים.

 

 

 

 

סוניל גולאטי סוניל גולאטי צילום: רויטרס

 

עם זאת, ההחלטה שלו לא משפיעה על מקומו במועצה של פיפ"א או על תפקידו כראש הוועדה האחראית על הצעת האירוח המשותפת של ארה"ב, קנדה ומקסיקו למונדיאל 2026.

 

גולאטי, שהולך בעקבות מאמן הנבחרת ברוס ארנה שגם כן התפטר בשל כישלון הקמפיין, פרסם את החדשות ב-ESPN והסביר כי בחר לא להתמודד על כהונה רביעית על אף "עמדות מנוגדות של אנשים רבים" שביקשו ממנו להישאר.

 

"בסופו של דבר, אני חושב שהדבר הטוב ביותר עבורי אישית ועבור ההתאחדות, הוא שיהיה מישהו אחר בתפקיד", אמר.

 

גולאטי תיאר את ההפסד של ארה"ב לטרינידד וטובאגו במשחק האחרון במוקדמות כ"כואב, מצער וכזה שיצר רגשות חזקים. למען האמת, אני חושב שבשלב זה, הדבר האפיל על הרבה דברים אחרים וחשובים. כך שהוגן או לא, אני מקבל את זה וחושב שהגיע הזמן לאדם חדש".

 

גולאטי אמנם עשה הרבה כדי לשים את הכדורגל על המפה בארה"ב, כולל אירוח מונדיאל 1994, אך הטורניר הקרוב יהיה הראשון שבו ארה"ב לא תשתתף מאז 1986.

 

הבחירות למציאת מחליפו יתקיימו בפברואר, ועד כה הכריזו על השתתפותם 7 מועמדים, ביניהם שחקני הנבחרת לשעבר אריק ווינאלדה, קייל מרטינו ופול קליגורי; סטיב גאנס – שחקן לשעבר שהפך לעורך דין ומייעץ לקבוצות הפרמיירליג בעניינים עסקיים ומעורב בתכניות נוער ואימון; מייק וינוגרד, ששיחק בישראל; פול לפויטנט מנהלן כדורגל ובנקאי לשעבר בגולדמן זאקס; קרלוס קורדיירו, סגנו של גולאטי שהפתיע כשהודיע שיתמודד נגדו.

 

 

 

נשיאת Soccer United Marketing קאתי קרטר אמרה כי גם היא שוקלת להתמודד.

 

"פגשתי את שבעת המועמדים הנוכחיים", אמר גולאטי, שהתמודד לבדו על הנשיאות ב-2006, 2010 ו-2014. "אני חושב שחלקם יופתעו מאד לגלות מה התפקיד כולל – זה לא רק קשור לנבחרת הלאומית, אלא הוא עוסק ב-4 מיליון השחקנים, השופטים, הצוות הרפואי והחובבים הרשומים. לפעמים נראה כאילו מתעלמים מהצוות המקצועי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x