$
ספורט עולמי

האלוף האיראני מציע את מדליית הזהב שלו למכירה פומבית כדי לתרום לנפגעי רעידת האדמה

קיאנוש רוסטאמי, מרים משקולות איראני, מציע למכירה את מדליית הזהב שבה זכה באולימפיאדת ריו ב-2016, במטרה לגייס כסף לקורבנות רעידת האדמה בעוצמה 7.3 שהכתה בשבוע שעבר בסמוך לגבול בין עיראק לאיראן

שירות כלכליסט 15:4218.11.17

מרים משקולות איראני מציע למכירה את מדליית הזהב שבה זכה באולימפיאדת ריו ב-2016, במטרה לגייס כסף לקורבנות רעידת האדמה בעוצמה 7.3 שהכתה בשבוע שעבר בסמוך לגבול בין עיראק לאיראן. קיאנוש רוסטאמי (26), פרסם את ההצעה בחשבון האינסטגרם שלו.

 

מעל 400 אנשים נהרגו וקרוב ל-10 אלף נפצעו בעקבות רעידת האדמה. מחוז כרמאנשאה במערב המדינה ספג את הפגיעה הקשה ביותר, ומאות בתים נהרסו כך שתושבים רבים נותרו ללא קורת גג בקור.

 

 

 

רוסטאמי, תושב כרמאנשאה בעצמו, הודיע כי הוא "נוקט בצעד, גם אם הוא קטן" כדי לעזור לאנשים שנפגעו ברעידת האדמה. "אני מחזיר את מדליית הזהב שלי מאולימפיאדת ריו – שבעצם שייכת לתושבי המחוז", כתב בפוסט באינסטגרם שזכה לשיתופים רבים. עוד הוסיף כי לא ישן מאז האירוע. "אני אעמיד את המדליה שלי למכירה פומבית, כל ההכנסות יוקדשו לקורבנות רעידת האדמה".

 

רוסטאמי הכורדי, הוסיף כי הוא חובר לספורטאים נוספים במטרה לגייס סיוע לקרבנות. הוא פרסם תמונה שלו עומד ליד ערימות של שמיכות, בגדים חמים ובקבוקי מים.

רבים ממשתמשי הטוויטר באיראן שיבחו אותו על המאמצים. "לנוכח כל החדשות הרעות, ההכרזה של קיאנוש רוסטאמי מעניקה קצת תקווה", כתב אחד המשתמשים. "הוא מעניק לציבור את מה שהרוויח כדי לשמח אותנו", הגיב משתמש נוסף.

 

עם זאת, רוסטאמי אינו הספורטאי הבולט היחיד באיראן שמתגייס למאמצי השיקום. עלי דאי (Ali Daei), לשעבר קפטן נבחרת הכדורגל של איראן, ואחד המבקיעים המובילים בעולם, פנה גם כן למדיה החברתית כדי לגייס כספים לנפגעים. בסרטון שפרסם בעמוד האינסטגרם שלו, דאי הודיע כי הוא פותח חשבון בנק לגיוס תרומות, והבטיח כי הכספים יועברו ישירות לקורבנות. "אנחנו יכולים לעשות הרבה דברים טובים אם רק נישאר מאוחדים", הדגיש. הסרטון זכה כבר לכמעט 2 מיליון צפיות.

 

שרה ג'אוונמארדי, שבאולימפיאדת ריו הפכה לאישה הראשונה באיראן שזכתה במדליית זהב בתחרויות הקליעה במשחקים הפראלימפיים, הכריזה גם כן כי תמכור את המדליה שלה לגיוס כספים. "אני מעמידה למכירה את המדליה השווה שלי, מדליית הזהב מהמשחקים הפראלימפיים בריו, כדי לעזור לחבריי בכרמאנשאה", הכריזה.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x