• תפריט
אירועי ספורט

פוקס צפויה להפסיד מיליונים מאי העפלתה של נבחרת ארה"ב למונדיאל

על מנת לגבור על ESPN במלחמת המחירים, פוקס הסכימה לשלם 400 מיליון דולר עבור זכויות השידור באנגלית של המונדיאלים ב-2018 ו-2022. אך כעת שארה"ב לא תשתתף במונדיאל הקרוב, השווי של הזכויות ירד משמעותית

שירות כלכליסט 11:3814.10.17

נבחרת הכדורגל של ארה"ב הפסידה ביום שלישי לטרינידד וטובאגו, וכתוצאה מכך לא הצליחה להעפיל למונדיאל 2018 שיתקיים ברוסיה. מאז נזרקו האשמות רבות, כולל טענה שאישרו לפנמה שער לא חוקי שאפשר לה לעקוף את ארה"ב בבית המוקדמות. אך עיקר האשמה מופנית כלפי השחקנים והמאמנים שלא הציגו ביצועים מרשימים במוקדמות.

 

 

זו תהיה הפעם הראשונה שהנבחרת האמריקאית לא מעפילה למונדיאל מאז 1986, ומלבד השחקנים והאוהדים, גם ברשת פוקס קרוב לוודאי שמאוכזבים מהתוצאה. על מנת לגבור על ESPN במלחמת המחירים, פוקס הסכימה לשלם 400 מיליון דולר עבור זכויות השידור באנגלית של המונדיאלים הקרובים - ב-2018 ו-2022. אך כעת שארה"ב לא תשתתף במונדיאל הקרוב, השווי של הזכויות ירד משמעותית.

 

שחקן נבחרת ארה"ב, כריסטיאן פוליסיק שחקן נבחרת ארה"ב, כריסטיאן פוליסיק צילום: איי פי

 

 

אם ארה"ב הייתה מעפילה, פוקס הייתה יכולה לשדר את שלושת המשחקים שלה בשלב הבתים, וכן הייתה זוכה באפשרות לשדר משחק או שניים נוספים אם האמריקאים היו מעפילים לשלב הנוק אאוט. כעת, פוקס תצטרך להתאמץ למצוא סיפורים שימשכו את האוהדים המקומיים ויגרמו להם לעקוב אחר טורניר הספורט הגדול בעולם.

 

האוהדים מאוכזבים, במיוחד מאחר שקיוו שהמונדיאל ברוסיה יהיה שירת הברבור של כמה מהכוכבים הוותיקים, ביניהם מייקל בראדלי, קלינט דמפסי וטים הווארד. זו הייתה אמורה גם להיות ההזדמנות להעביר את הלפיד לכוכב העולה כריסטיאן פוליסיק, שאמור לייצג את העתיד של הנבחרת האמריקאית, בהנחה שיש לה עתיד בכלל.

 

אך במקום פרידה לכוכבים אהובים וקבלת פנים לדור חדש, מכונת הכדורגל האמריקאית תצטרך ללקק את הפצעים ולמצוא דרך להתאושש מההפסד המאכזב. ברוס ארינה, המאמן, כבר הודיע על עזיבת התפקיד.

 

כדי שההשקעה של פוקס תצדיק עצמה, ברשת צריכים להחזיק אצבעות שהנבחרת האמריקאית תעפיל למונדיאל 2022 בקטאר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x