$
ספורט ופוליטיקה

הוועד האולימפי הבינלאומי מסרב לכסות חובות של ריו 2016

מארגני האולימפיאדה ביקשו סיוע בתשלום לנושים בסך 40 מיליון דולר, אך הוועד סירב להתחייב לכך בטענה שכבר העביר כסף

שירות כלכליסט 21:3811.07.17
הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) מסרב להתחייב לכיסוי החובות שצברו המארגנים של אולימפיאדת ריו שנערכה בשנה שעברה. מהוועד האולימפי נמסר כי "סיימו את כל ההתחייבויות לוועדה המארגנת". זאת לאחר קיום פגישה בין הדירקטוריון ונשיא הוועד האולימפי של ברזיל, קרלוס נוזמן שביקש סיוע בתשלום לנושים, שהחוב להם עומד על 130 מיליון ריאל (40 מיליון דולר).

 

 

 

 

הבריכה האולימפית בריו הבריכה האולימפית בריו צילום: איי פי

 

הדירקטוריון מסר כי כבר העביר "סכום שיא" של 1.53 מיליארד דולר למארגנים ואמר כי נחוץ לו "מידע מפורט יותר". מהוועד האולימפי הוסיפו שהם "דוחים כל דיון נוסף בשלב זה".

 

בתוך כך, רשות עצמאית לבדיקת סמים (ITA) תוקם על ידי הוועד האולימפי לקראת אולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג. ראש הצוות הרפואי של ה-IOC, ריצ'ארד בדג'ט אמר שלשום (א') לעיתונאים לאחר פגישת דירקטוריון בלוצרן כי "אנחנו נסייע, אבל הבדיקות בפיונגצ'אנג יהיו תחת הסמכות של ה-ITA. היא תפעל כבר באולימפיאדת החורף, גם אם בצורה ראשונית. האחריות תועבר ל-ITA. המשאבים של הוועד האולימפי יעמדו לרשותם".

 

הוועד האולימפי אישר כי הם מצפים להשלים בחודש הבא את הבדיקה החוזרת של מעל אלף דגימות שנלקחו מאז אולימפיאדת החורף ב-2010. הוועד אישר גם שמתקיימים דיונים בנוגע לאפשרות של הקמת נבחרת פליטים שתשתתף אולימפיאדת טוקיו 2020, לאחר שנבחרת דומה השתתפה בריו. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x