$
רכישות

מנצ'סטר סיטי החתימה קטינים והושעתה משוק העברות הצעירים

הקבוצה אינה מורשית להחתים שחקני אקדמיה במשך 12 חודשים, בשל הפרת חוקי העברת קטינים. תשלם קנס של 300 אלף ליש"ט

שירות כלכליסט 17:2309.05.17
מנצ'סטר סיטי, אחת מקבוצות הכדורגל העשירות בעולם הודות למימון מהמזרח התיכון, ספגה עונש כבד בשוק העברות השחקנים הצעירים. לפי הנחיות הפרמיירליג, הקבוצה אינה מורשית להחתים שחקני אקדמיה במשך 12 חודשים. כמו כן הוטל על הקבוצה קנס של 300 אלף ליש"ט בשל הפרת החוקים הנוגעים להעברת קטינים, המכונים tapping up.

 

 

 

הקבוצה הואשמה בהצעת תמריצים אסורים לשני שחקנים צעירים הקבוצה הואשמה בהצעת תמריצים אסורים לשני שחקנים צעירים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

במקור הוטל על הקבוצה איסור לשנתיים, כשהשנה השנייה הייתה על תנאי לשלוש שנים. פירוש הדבר שכל עוד ההגבלה בתוקף סיטי לא יכולה להחתים קטינים בגילאי 10-18 שרשומים במועדון אחר בפרמיירליג או בפוטבול ליג האנגלית. איסור דומה הוטל בחודש שעבר על ליברפול בשל עבירה זהה, אך הקנס על סיטי היה גבוה פי 3 מאחר והקבוצה הואשמה בהצעת תמריצים אסורים לשני שחקנים צעירים.

 

ההפרות נוגעות לשחקן בן 11 ולשחקן בן 15. הצעיר יותר, שהוא כיום בן 12, יעזוב את סיטי לאלתר. "בהעברות הקשורות לשני שחקנים נפרדים באקדמיה", נמסר בהצהרה שפרסמה הפרמיירליג, נמצאו "ראיות לקשר בין המועדון ובני המשפחה של שחקני האקדמיה בזמן שהם עדיין היו רשומים במועדונים הקודמים שלהם".

 

לפי ההצהרה, סיטי "לא תורשה לרשום שחקנים מהאקדמיה בטווח הגילאים תחת 10 ועד תחת 18 שהיו רשומים במועדון בפרמיירליג או בליגה האנגלית ב-18 החודשים לפני כן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x