$
אירועי ספורט

המורשת של אולימפיאדת ריו: עובש ובוץ

מספר מתקנים שאירחו בקיץ תחרויות במסגרת האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים בריו דה ז'נרו מתפרקים ומוזנחים שישה חודשים בלבד אחרי סיום האירועים

שירות כלכליסט 11:4116.02.17

מספר מתקנים שאירחו בקיץ תחרויות במסגרת האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים בריו דה ז'נרו מתפרקים ומוזנחים שישה חודשים בלבד אחרי סיום האירועים.

 

 

לפי דיווחים בברזיל, המים העומדים זוהמו מחרקים ובוץ, ומי גשם תרמו גם כן לשינוי המוזר בצבע. לפי דיווחים בברזיל, המים העומדים זוהמו מחרקים ובוץ, ומי גשם תרמו גם כן לשינוי המוזר בצבע. צילום: רויטרס

 

הבעיות בולטות במיוחד באצטדיון מארקנה המפורסם, שאירח את טקסי הפתיחה והסגירה של האולימפיאדה. במקביל, המים באחת מבריכות השחייה הפכו כתומים.

 

לפי דיווחים בברזיל, המים העומדים זוהמו מחרקים ובוץ, ומי גשם תרמו גם כן לשינוי המוזר בצבע.

 

המרכז לספורט מים מראה גם סימנים להתפוררות, ותמונות חדשות שפורסמו מראות את חומרת המצב במתקן, שאירח תחרויות שחייה וכדור מים. המבנה הזמני היה אמור להפוך למרכז שחייה לאחר סיום האולימפיאדה, אך כעת נראה כמו מבנה נטוש.

 

מגרש הגולף ב- Reserva de Marapendi שבנייתו עלתה בסביבות 20 מיליון דולר, נסגר והפארק האולימפי מוגדר כ"עיירת רפאים".

 

 

אצטדיון המארקנה. "ריח חזק של עובש" אצטדיון המארקנה. "ריח חזק של עובש" צילום: איי פי

 

ניל קלברלי, המפקח על מגרש הגולף, טוען כי החברה שלו פרו-גולף, לא קיבלה את התשלומים המגיעים לה מקונפדרציית הגולף של ברזיל במשך חודשיים. גם המעצב גיל הנסה העביר ביקורת על מצב המקום. "אנחנו מאוכזבים מאד", אמר למגזין גולף וורלד. "נתקלנו בסוג כזה של התנהלות כבר בשלב הבנייה של המגרש, ואנחנו מקווים שזו דוגמה נוספת לכך שאחרי שנופלים לשפל, הדברים מתחילים להשתפר".

 

הפארק האולימפי בבארה די טיזוקה אירח אירוע אחד בלבד מאז הסתיימו המשחקים הפראלימפיים ב-18 בספטמבר – טורניר כדורעף חופים שנמשך יום, שהתקיים במרכז הטניס האולימפי, על אף המצב של החופים הסמוכים.

 

האחריות הועברה לממשלה הפדראלית לאחר שבעירייה לא הצליחו להשיג הצעה הולמת עבור המקום. "זה נטוש. הדבר מהווה זלזול בכספי הציבור עבור המבקרים שבאים ורוצים לראות אותו בשימוש", הגיב וונדרסון וויגרס, שמבקר באזור בראיון לעיתון הברזילאי או גלובו.

 

דיווחים על בעיות התקבלו גם לגבי האתר של הכפר האולימפי, שבו התארחו מעל עשרת אלפים ספורטאים.

 

לפי הדיווחים, 260 מבין 3,604 הדירות נמכרו, המייצגות 7% בלבד, והמתקן כולו נותר חסום.

 

הדוגמה הבולטת ביותר למצב בריו ולקושי להשיג מורשת ראויה לאולימפיאדה באה לידי ביטוי באצטדיון מארקנה. האצטדיון, שבו זכתה נבחרת ברזיל במדליית הזהב הראשונה של המדינה בכדורגל, נפגע מוונדליזם, כולל חלונות שנופצו ומושבים שפורקו ונזרקו בערימה סמוכה.

 

אספקת החשמל לאצטדיון נותקה בחודש שעבר בשל מחלוקת בין בכירים בעירייה והקבלנים שהועסקו לנהל את האצטדיון.

 

חברת הנדל"ן אודברכט וחברת הבידור AEG לקחו על עצמן את הבעלות מריו בנובמבר האחרון. כתמים של דשא שרוף התפזרו על המגרש, שלא לדבר על כך שהדשא גדל מעבר למקובל.

 

ריהוט הרוס, חורים בקירות וכבלים חשופים הם פגמים נוספים הבולטים לעין, שמתווספים להיעדר חשמל ו"ריח בולט של עובש".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x