$
רכישות

ירוק עולה: גלזגו סלטיק הכפילה את ההכנסות שלה

ההעפלה לשלב הבתים בליגת האלופות סייעה למועודון הענק הסקוטי לרשום הכנסות בסך 61.2 מיליון ליש"ט במחצית הראשונה של השנה הפיסקאלית

שירות כלכליסט 16:2313.02.17
ההכנסות של מובילת הטבלה הסקוטית סלטיק כמעט והוכפלו במחצית הראשונה של השנה הפיסקאלית, שהסתיימה בדצמבר: ההכנסות טיפסו ל-61.2 מיליון ליש"ט מ-31.4 מיליון ליש"ט בתקופה המקבילה ב-2015. העלייה נזקפת לזכות העפלה לשלב הבתים בליגת האלופות. 

 

 

 

שחקני סלטיק חוגגים. מכירות המרצ'נדייז עלו ב-16% ל-8.7 מיליון ליש"ט. שחקני סלטיק חוגגים. מכירות המרצ'נדייז עלו ב-16% ל-8.7 מיליון ליש"ט. צילום: גטי אימג'ס

 

העליות בהכנסות קשורה גם לחוזי שידור ופעילויות מולטי מדיה ושיווק אחרות, ששולשו הודות להשתתפות בליגת האלופות ל-29.9 מיליון ליש"ט. משחקי הבית נגד מנצ'סטר סיטי, ברצלונה ובורוסיה מנשנגלדבך, העלו את ההכנסות מיום המשחק ב-52% מ-14.8 מיליון ליש"ט ל-22.6 מיליון ליש"ט.

 

מכירות המרצ'נדייז עלו ב-16% ל-8.7 מיליון ליש"ט.

 

המועדון תחת המנג'ר החדש ברנדן רודג'רס הוציא 9.5 מיליון ליש"ט על רכישות של שחקנים חדשים (סקוט סינקלייר, מוסא דמבלה, קולו טורה, כריסטיאן גמבואה ודורוס דה ורייס) והרוויח 2 מיליון ליש"ט מהמכירה של סטפן ג'והנסן לפולהאם.

 

הנתונים לחצי השנה הפיסקאלית עקפו את ההכנסות עבור כל שנת 2015, שעמדו על 53 מיליון ליש"ט. בהצהרה לרשות ני"ע מסר היו"ר איאן בנקייק: "אנחנו לא מצפים להגיע לאותה רמה של ביצועים פיננסיים במחצית השנייה של 2017. בתקופה הזו נשחק פחות משחקי בית ולא יהיו לנו משחקים בזירה האירופית. המטרה שלנו לשארית השנה היא לזכות באליפות הפרמיירליג הסקוטית, לזכות בגביע הסקוטי ולהתכונן למוקדמות האירופיות בקיץ".

 

החשיבות הזו של העפלה לליגת האלופות לביצועים הפיננסיים של מועדון מדגישה את החשש הנלווה לחוקים החדשים שמונעים הזדמנויות העפלה ממדינות קטנות לטובת שלוש הליגות הבכירות באירופה, שמבטיחות את מקומן בליגת האלופות בכל אחד משלבי הבתים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x