$
ספורט ופוליטיקה

רשמית: הצ'ארג'רס עוזבים את סן דייגו ותשחק בלוס אנג'לס

קבוצת הפוטבול הודיעה כי היא תעבור ללוס אנג'לס ותחלוק מגרש עם לוס אנג'לס ראמס; ב-2019 אמור להיפתח אצטדיון חדש בעיר

שירות כלכליסט 17:5213.01.17
קבוצת הפוטבול האמריקאית סן דייגו צ'ארג'רס הודיעה כי היא תעבור ללוס אנג'לס ותחלוק אצטדיון עם לוס אנג'לס ראמס.

 

 

 

הראמס עברו מסנט לואיס בסוף העונה שעברה, וב-2019 אמור להיפתח עבורם אצטדיון חדש עם 70 אלף מושבים בלוס אנג'לס. הצ'רג'רס מתכוונים לשחק באצטדיון StubHub, שלו תפוסה של 30 אלף מושבים עד לפתיחתו של האצטדיון החדש באינגלווד. הם החלו לשחק ב-1960 בלוס אנג'לס כחלק מהאמריקן פוטבול ליג, ושנה לאחר מכן עברו לסן דייגו. הצעתו של הבעלים דין ספאנוס להעביר את הקבוצה ללוס אנג'לס, כך שתשחק לצד אוקלנד ריידרס, נדחתה בעונה שעברה על ידי שאר בעלי הקבוצות, אך במקום זאת הציעו לו לשחק באצטדיון של הראמס. הוא אמור היה להחליט בעניים עד ה-15 בינואר, דדליין שהוארך ל-17 בחודש.

 

הדמיה של האצטדיון בלוס אנג'לס הדמיה של האצטדיון בלוס אנג'לס צילום: רויטרס
ספאנוס ניסה לבנות אצטדיון חדש שיחליף את אצטדיון קוואלקום שבו שיחקה הקבוצה ב-15 השנים האחרונות, אך הבוחרים בסן דייגו דחו בנובמבר הצעה להעלאת מסים למימון הבנייה.

 

הריידרס מנהלים כעת מגעים להעביר את הקבוצה ללאס וגאס.

 

ספאנוס, שירש את ניהול הקבוצה מאביו ב-1994, הבטיח לאוהדים כי הצ'ארג'רס לא ישכחו את ההיסטוריה שלהם בסן דייגו, על אף המעבר צפונה. "סן דייגו היתה הבית שלנו במשך 56 שנה. היא תמיד תהיה חלק מהזהות שלנו, ואני מוקיר תודה ומעריך את התמיכה והאהבה שהאוהדים חלקו איתנו", אמר. "לוס אנג'לס היא מקום יוצא דופן, ואף ששיחקנו את העונה הראשונה שלנו בעיר ב-1960 ונשארו לנו אוהדים שם מאז, לכולנו ברור שמחכה לנו עוד המון עבודה לעשות".

 

ההחלטה לעבור ללוס אנג'לס הכעיסה חלק מהאוהדים, שזרקו ביצים על מטה הקבוצה בעת שנודע ביום רביעי על החלטתו של ספאנוס. בשלב זה גם אין לקבוצה מאמן ראשי, זאת לאחר שמייק מקוי פוטר ב-2 בינואר, בשל מאזן הקבוצה העונה שעמד על 5 ניצחונות ו-11 הפסדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x