שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

קטאר לא תתיר צריכת אלכוהול במונדיאל 2022

קאטר תאסור על צריכת אלכוהול ברחובות ובמקומות ציבוריים במהלך מונדיאל 2022. מדינת המפרץ הפרסי מעוניינת גם לאסור על הכנסת אלכוהול לאצטדיונים, כך לפי חסן אל-תוואדי, שעומד בראש הוועדה המארגנת המקומית. הספונסרים של פיפ"א עשויים להיפגע

שירות כלכליסט 12:1010.11.16

קאטר תאסור צריכת אלכוהול ברחובות ובמקומות ציבוריים במהלך מונדיאל 2022. מדינת המפרץ הפרסי מעוניינת גם לאסור על הכנסת אלכוהול לאצטדיונים, כך לפי חסן אל-תוואדי, שעומד בראש הוועדה המארגנת המקומית.

 

 

 

הדברים צפויים להדאיג אף יותר את האוהדים אוהבי המסורות, שגם ככה לא מרוצים מהמעבר של הטורניר לחורף בגלל הטמפרטורות הגבוהות בקטאר.

 

היו הערכות רבות לגבי האופן שבו קטאר המוסלמית תטפל בנושא האלכוהול, שאסור לפי הדת. אולם, האיסור עלול לסבך את המארגנים עם פיפ"א והספונסרים שלה. "לא תהיה צריכת אלכוהול ברחובות, בכיכרות ובמרחבים הציבוריים, זה סופי", הדגיש אל-תוואדי, בראיון שפורסם באתר העיתון הערבי אל-שרג'ה. "אנחנו נגד שתיית אלכוהול באצטדיונים ומסביבם". עם זאת, לא יהיה איסור מוחלט על אלכוהול. השתייה תהיה מותרת רק ב"מקומות מרוחקים", הסביר אך לא פירט מעבר לכך.

 

אצטדיון הכדורגל שעובדים עליו בקטאר לקראת מונדיאל 2022 אצטדיון הכדורגל שעובדים עליו בקטאר לקראת מונדיאל 2022 צילום: רויטרס

 

שתיית אלכוהול אינה מוגדרת כלא חוקית בקטאר, וניתן להשיג משקאות אלכוהוליים בבתי מלון. עובדים זרים שגרים במדינה יכולים לרכוש משקאות בכפוף לאישור מיוחד. מנגד, שתיית אלכוהול בציבור היא אסורה וכך גם הכנסת אלכוהול למדינה.

 

אל-תוואדי התעקש כי קטאר לא תשנה את החוקים לפני הטורניר, כפי שעשו מארחות קודמות. "לא נכנסתי לדיון בנושא עם פיפ"א, אך אני יודע שהארגון הפעיל לחץ רב על רוסיה לשנות את החוקים לקראת המונדיאל ב-2018", אמר. "אך העמדה שלנו ברורה – נציית לחוק הקטארי ולא נשנה את המנהגים והמסורות".

 

התעקשות זו עלולה לגרום לבעיות עם פיפ"א והספונסריות המרכזיות שלה, שכוללות את מותג הבירה באדוויזר.

 

לפי המונדיאל בברזיל ב-2014 דווח כי פיפ"א דרשה שיגישו אלכוהול באצטדיונים, זאת בניגוד לחוק בברזיל באותה תקופה. המארחת הדרום אמריקאית נכנעה בסופו של דבר.

 

מלבד העובדה שצריכת אלכוהול מנוגדת למסורות בקטאר, במדינה חוששים גם מהשפעת האלכוהול על התנהגות האוהדים, בייחוד לנוכח העימותים שפרצו בצרפת בטורניר היורו, בעיקר בין האוהדים האנגלים והרוסיים.

 

המארגגנים כבר ציינו כי להערכתם לאלכוהול היה תפקיד באלימות בצרפת. מוקדם יותר השנה אמר אל-תאוודי שהאוהדים השיכורים במונדיאל 2022 יזכו ליחס "עדין".

 

על פי הערכות המארגנים, קרוב למיליון אוהדים צפויים להגיע למדינה בזמן המונדיאל. רבים מהם ישהו במלונות, אתרי מחנאות שיאורגנו במיוחד וספינות שייט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x