$
אירועי ספורט

מנכ"ל ריו 2016: "רק 1% מהכסף לתקציב האולימפיאדה הגיע מממשלת ברזיל"

סידני לוי מסר כי התקציב התפעולי של האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים מחייב פחות מ-30 מיליון דולר במימון ציבורי כדי לעמוד בהתחייבויות הסופיות

שירות כלכליסט 15:2120.09.16
סידני לוי, מנכ"ל אולימפיאדת ריו מסר כי התקציב התפעולי של האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים מחייב מעט פחות מ-30 מיליון דולר במימון ציבורי כדי לעמוד בהתחייבויות הסופיות.

 

 

 

 

טקס הסיום. המשחקים הפראלימפיים הסתיימו ביום ראשון, אז אמר לוי כי הסכום הסופי של התקציב התפעולי עמד על 2.8 מיליארד דולר, והתרומה הממשלתית הסתכמה ב-1% בלבד. טקס הסיום. המשחקים הפראלימפיים הסתיימו ביום ראשון, אז אמר לוי כי הסכום הסופי של התקציב התפעולי עמד על 2.8 מיליארד דולר, והתרומה הממשלתית הסתכמה ב-1% בלבד. צילום: איי אף פי

 

התקציב התפעולי יועד לניהול המשחקים עצמם ולא כלל כספים שהוקצו לפיתוח אצטדיונים, כבישים ותשתיות אחרות להכנת ריו דה ז'ניירו לאירועים הגדולים. לפי ההערכות, הנתון הזה נע בין 12-10 מיליארד דולר במימון פרטי וציבורי.

 

המשחקים הפראלימפיים הסתיימו ביום ראשון, אז אמר לוי כי הסכום הסופי של התקציב התפעולי עמד על 2.8 מיליארד דולר, והתרומה הממשלתית הסתכמה ב-1% בלבד.

 

הוועדה המארגנת המקומית של ריו בחרה לא להפריד את התקציבים של שני האירועים, ופעלה השנה לצמצום העלויות במטרה לוודא שיעמדו בהבטחה שלהם שהמימון יגיע רק ממקורות פרטיים.

 

אולם, ההבטחה הזו הופרה בחודש שעבר כשהוועדה המקומית ביקשה חילוץ מעיריית ריו ומהממשלה הפדראלית עבור המשחקים הפראלימפיים. בסוכנות החדשות AP מדווחים כי לוי הסביר שהם "מחויבים לאירוח המשחקים בלי מימון ציבורי, אך לאורך המסע היו עליות ומורדות רבים" שהוביל לחריגה מהתקציב.

 

לוועדה הועברה ברגע האחרון קרן מילואים בגובה 150 מיליון ריאל (45.8 מיליון דולר) מריו, ולוי אמר כי הוא מעריך שישתמש בשני שלישים מהקרן הזו. ממשלת ברזיל סיפקה סיוע נוסף של 100 מיליון ריאל להכנות האחרונות לקראת המשחקים הפראלימפיים בצורת "ספונסרשיפ" מצד שלוש חברות ממשלתיות, ביניהן ענקית הנפט פטרובראס מוכת השערוריות.

 

עם זאת, לוי טען כי אינו מחשיב את הספונסרשיפ הזה ככסף ממשלתי, והוסיף כי החברות המעורבות קיבלו שווי טוב להשקעה שלהן. "זה נכון, פטרובראס צריכה לרכוש את הספונסרשייפ בדומה לחברות פרטיות וממשלתיות אחרות", אמר. "זה לא כסף ממשלתי שהיה אפשר להשתמש בו לדברים אחרים. זה כסף שמיועד לפרסום שלהם".

 

הוא הוסיף עוד כי הם קיבלו את החוזה במחיר נמוך. "זה היה להם מאד זול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x