$
אירועי ספורט

יפן מציגה: מדליית זהב מאייפון

על פי דיווח בעיתון "ניקיי", המארגנים של אולימפיאדת טוקיו שוקלים להשתמש בפסולת אלקטרונית לייצור המדליות שיחולקו בטוקיו

שירות כלכליסט 17:2925.08.16

הופעתו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה לבוש כמו סופר מריו הייתה הסיפור המדובר ביותר של טקס הסגירה של האולימפיאדה, אך הדיווחים על החומר ממנו ייצרו את המדליות באולימפיאדת טוקיו ממשיכים מעבר לאותו רגע מדובר. על פי הדיווחים, פסולת אלקטרונית ממוחזרת תשמש ליצירת המדליות ב-2020.

 

 

 

 

שינזו אבה. אף שההחלטה של יפן היא ידידותית לסביבה, יש כמה מכשולים בדרך, כולל העובדה ש"חלק ניכר מהמתכת שתמוחזר כבר בשימוש חוזר ליצירת מכשירי אלקטרוניקה", כפי שנכתב בעיתון. בעלים של חברה למחזור מכשירים חשמליים הציע שהסקטור הפרטי יקים מערכת איסוף של פסולת אלקטרונית. שינזו אבה. אף שההחלטה של יפן היא ידידותית לסביבה, יש כמה מכשולים בדרך, כולל העובדה ש"חלק ניכר מהמתכת שתמוחזר כבר בשימוש חוזר ליצירת מכשירי אלקטרוניקה", כפי שנכתב בעיתון. בעלים של חברה למחזור מכשירים חשמליים הציע שהסקטור הפרטי יקים מערכת איסוף של פסולת אלקטרונית. צילום: איי פי

 

על פי העיתון הכלכלי ניקיי, המארגנים של אולימפיאדת 2020 שוקלים להשתמש בפסולת אלקטרונית ליצירת המדליות שיחולקו בטוקיו. הכמות של מתכות יקרות שנזרקה ביפן ממכשירי אלקטרוניקה לצרכנים כללה 146 ק"ג של זהב, 1,566 ק"ג של כסף ו-1,112 טונה של נחושת, ממנה מיוצרת מדליית הארד. זה יותר מכמות המתכת ששימשה ליצירת המדליות שחולקו באולימפיאדת לונדון ב-2012. על פי הדיווח, המדינות המארחות לרוב מבקשות מחברות הכרייה לתרום את הכמויות הנדרשות.

 

אף שההחלטה של יפן היא ידידותית לסביבה, יש כמה מכשולים בדרך, כולל העובדה ש"חלק ניכר מהמתכת שתמוחזר כבר בשימוש חוזר ליצירת מכשירי אלקטרוניקה", כפי שנכתב בעיתון. בעלים של חברה למחזור מכשירים חשמליים הציע שהסקטור הפרטי יקים מערכת איסוף של פסולת אלקטרונית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x