$
ריו 2016
אוריאל דסקל אולימפיאדה ריו 2016, צילום: אוראל כהן

אז מה הפך את המים בבריכות בריו לירוקים?

מארגני אולימפיאדת ריו נקטו בצעד היוצא דופן והחליפו את המים בבריכה המיועדת לתחרויות השחייה הצורנית והכדור מים, זאת בעקבות תלונות הספורטאים שהמים עכורים מדי וגורמים לגירוי בעין שמקשה עליהם להתחרות. מה קרה שם בדיוק?

שירות כלכליסט 14:1815.08.16

 מארגני אולימפיאדת ריו נקטו בצעד היוצא דופן והחליפו את המים בבריכה המיועדת לתחרויות השחייה הצורנית והכדור מים, זאת בעקבות תלונות הספורטאים שהמים עכורים מדי וגורמים לגירוי בעין שמקשה עליהם להתחרות.

  

 

 

המארגנים מצאו גם סיבה נוספת מדוע המים הפכו ירקרקים: טכנאי לא מיומן שפך למים 160 ליטרים של מימן על חמצני. התירוץ הזה מצטרף לשורה של תירוצים נוספים בהם השתמשו המארגנים: המארגנים מצאו גם סיבה נוספת מדוע המים הפכו ירקרקים: טכנאי לא מיומן שפך למים 160 ליטרים של מימן על חמצני. התירוץ הזה מצטרף לשורה של תירוצים נוספים בהם השתמשו המארגנים: צילום: איי פי

 

המים העכורים אמנם לא הפריעו לשחקני הכדור מים, אך הגירויים בעיניים, שנגרמו על ידי המים או על ידי החומר שהמארגנים הכניסו למים, לא אפשרו להם לשחק. זאת בעוד שהמשתתפות בשחייה צורנית חייבות מים צלולים כדי לבצע את התרגילים מתחת למים. המארגנים סגרו את הבריכה ביום שישי, והבטיחו כי יטפלו במים. אולם, הטיפול לא עבד וחייב שינוי מוחלט של המים.

 

שחייה צורנית בריו. המים חזרו לצבע כחול שחייה צורנית בריו. המים חזרו לצבע כחול צילום: גטי אימג'ס

 

המארגנים מצאו גם סיבה נוספת מדוע המים הפכו ירקרקים: טכנאי לא מיומן שפך למים 160 ליטרים של מימן על חמצני. התירוץ הזה מצטרף לשורה של תירוצים נוספים בהם השתמשו המארגנים, ובהם:

 

אזלו הכימיקלים.

 

יותר מדי אנשים השתמשו בבריכה.

 

היה חם מדי.

 

המים חומציים מדי.

 

המים היו "מבולבלים".

 

נחשף כי ביום של טקס הפתיחה הוזרמו למים 80 ליטרים של מימן על חמצני, חומר כימי שאסור לערבב עם כלור, כפי שכל בעל בריכה בוודאי כבר יודע.  כתוצאה מכך המערכת האלקטרונית ששולטת בכמויות הכלור במים "התבלבלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x