$
ריו 2016
אוריאל דסקל אולימפיאדה ריו 2016, צילום: אוראל כהן

האולימפיאדה של המניות: אדידס ואנדר ארמור מביסות את הספונסרית הרשמית נייקי

בשבוע שחלף מפתיחת האולימפיאדה מניית אדידס זינקה ב-6% ומניית אנדר ארמור עלתה ב-3%. נייקי עלתה ב-1%

שירות כלכליסט 14:2713.08.16

בשבוע שחלף מאז פתיחת משחקי ריו המניות של היריבות של נייקי עלו בשיעור גבוה יותר. המניות של נייקי טיפסו ב-1%, נכון ליום שישי בעוד שאנדר ארמור נהנו מעלייה של 3% ומניית אדידס זינקה בקרוב ל-6%, לאחר שפרסמה תוצאות טובות לרבעון השני.  

 

 

פלפס. הצלחה על שם אנדר ארמור פלפס. הצלחה על שם אנדר ארמור צילום: איי אף פי

 

אנדר ארמור ואדידס מיוצגות על ידי הספורטאים השונים במשחקים האולימפיים. אנדר ארמור לדוגמה מעניקה חסות ל-250 ספורטאים, ביניהם השחיין האגדי מייקל פלפס, ואילו אדידס מספקת מדים לנבחרות כמו בריטניה וגרמניה, והיא השיקה נעלי ספורט במהדורה מיוחדת עם פסים בארד, זהב וכסף. במקביל גם המניות של ראלף לורן שעיצב את המדים בהם צעדה המשלחת האמריקאית בטקס הפתיחה, עלו ב-12% בשבוע החולף.

 

 

מה דעתך על מניית NIKE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עד לשתי האולימפיאדות האחרונות, נייקי, המייצגת גם את המשלחת האמריקאית, דווקא נהנתה מביצועים טובים במהלך האולימפיאדות. המניה זינקה בשיעורים של בין 4%-19% בשש האולימפיאדות בין 1984- 2004, אך ירדה בקרוב ל-3% באולימפיאדת בייג'ינג ב-2008 ובאולימפיאדת לונדון ב-2012.

 

"יש כיום יותר תחרות. אנדר ארמור היא חברה ציבורית שמחתימה יותר ספורטאים. זה הופך את כל העניין יקר יותר לכל המעורבים", הגיב פול היקי מייסד חברת הפיננסים ביספוק אינווסטמנט גרופ.

 

נייקי מתמודדת עם תחרות גוברת מצד אדידס, אנדר ארמור ויריבות מסין. התוצאות הרבעוניות שפרסמה ביוני אף אכזבו את המשקיעים ,והמניות שלה ירדו ב-10% מאז תחילת השנה, והפכו אותה לחברה בעלת הביצועים הגרועים ביותר במדד דאו ג'ונס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x