$
ריו 2016
אוריאל דסקל אולימפיאדה ריו 2016, צילום: אוראל כהן

ריו 2016: מדי המתעמלות האמריקאיות‎ הם היקרים בכל הזמנים

כל מתעמלת ב"פיינל פייב" קיבלה 8 בגדי גוף מותאמים אישית המעוטרים באבני סווארובסקי בשווי שנע בין 700 ל-1,200 דולר כל אחד - מחיר שרק בגד אחד מאולימפיאדת 2012 התקרב אליו

שירות כלכליסט 14:2011.08.16

מדיה של נבחרת ארה"ב בהתעמלות קרקע לאולימפיאדה הנוכחית הם הראוותניים והיקרים ביותר בתולדות הנבחרות האולימפיות של ארה"ב.

 

כל חברה ב"פיינל פייב", קיבלה 8 בגדי גוף מותאמים אישית, המעוטרים ב-3,500-5,000 אבני חן יוקרתיות מתוצרת "סווארובסקי". מחירם של בגדי הגוף הוא בין 700 דולר ל-1,200 דולר האחד.

 

לשם השוואה – רק בגד גוף אחד מאולימפיאדת 2012 התקרב במידה מסוימת לרמת העיטורים של בגדי הגוף הנוכחיים.

 

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ארה"ב נבחרת ההתעמלות האמנותית של ארה"ב צילום: רויטרס

 

על אף הלוגו של "אמדר ארמר" על בגדי הגוף, הרי במי שעומד מאחורי עיצובם של התלבושות הראוותניות היא חברה בשם GK Elite, המתמחה בייצור בגדי גוף להתעמלות קרקע, שעימה חתמה "אנדר ארמר" חוזה לייצור בגדי הגוף. המעצבת קלי מק'אואן עיצבה את בגדי הגוף למתעמלות הקרקע של הנבחרת באולימפית האמריקאית השנה, כפי שעשתה מאז המשחקים האולימפיים באטלנטה ב-1996. רק שאז המתעמלות לבשו בגדי גוף קצת יותר אפרוריים.

 

על פי GK Elite, כיום רובוטים מבצעים את הדבקת אבני החן לבגדי הגוף. "כעת אנו יכולים להוציא אל הפועל עיצובים יוצאים מן הכלל ומורכבים", אמרה מק'אואן ל-CNBC.

 

בנוסף לעיטורים כוללים בגדי הגוף מאפיינים אחרים כגון אריג בטכנולוגיה מתקדמת הנותר במקומו גם לאחרי ההפיכות והגלגולים של הלובשות. מק'אואן אמרה כי אחת הסיבות שהבגדים כה ראוותניים הוא הרצון לעשות מחווה למאמנת מרתה קארוליי הפורשת מאימון הנבחרת האולימפית לאחר 44 שנה.

 

בנבחרת הנשים נתלו ציפיות רבות באולימפיאדה בריו, ואכן, הן זכו במדליית הזהב לקרב הרב. אולי גם הודות למדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x