$
ספורט עולמי

דני אלבס תורם 300 טיפולים בחולי צהבת בבוליביה

דני אלבס, שחקנה של יובנטוס, תרם 300 טיפולים לאזרחים בבוליביה שנדבקו בהפטיטיס סי, וירוס שפוגע בכבד. התרומה היא חלק מהפרויקט 'Tour n' Coure', שמטרתו למגר את העולם ממחלות

שירות כלכליסט 11:5501.08.16

דני אלבס, שחקנה של יובנטוס כיום, תרם 300 טיפולים לאזרחים בבוליביה שנדבקו בהפטיטיס סי, וירוס שפוגע בכבד. התרומה היא חלק מהפרויקט 'Tour n' Coure', שמטרתו למגר את העולם ממחלות.

 

 

 

בהודעה שפורסמה דרך הסקייפ, שחקנה לשעבר של ברצלונה טען כי בסביבות 600 אנשים בבוליביה חולים בהפטיטיס סי, ולמרביתם משאבים כלכליים מצומצמים. אלבס הדגיש כי האנשים הללו הם שיזכו לסיוע ההומאניטארי. "אם אצליח להציל חיים, אהיה שמח יותר מכפי שאני היום", הוסיף אלבס בהודעה שפורסמה דרך הסקייפ, שחקנה לשעבר של ברצלונה טען כי בסביבות 600 אנשים בבוליביה חולים בהפטיטיס סי, ולמרביתם משאבים כלכליים מצומצמים. אלבס הדגיש כי האנשים הללו הם שיזכו לסיוע ההומאניטארי. "אם אצליח להציל חיים, אהיה שמח יותר מכפי שאני היום", הוסיף אלבס צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בהודעה שפורסמה דרך הסקייפ, שחקנה לשעבר של ברצלונה טען כי בסביבות 600 אנשים בבוליביה חולים בהפטיטיס סי, ולמרביתם משאבים כלכליים מצומצמים. אלבס הדגיש כי האנשים הללו הם שיזכו לסיוע ההומאניטארי. "אם אצליח להציל חיים, אהיה שמח יותר מכפי שאני היום", הוסיף.

 

התרופות שנתרמו הן סופוסבוביר (Sofosbuvir) ודקלאטסביר (Daclatasvir), ויחולקו במסגרת תוכנית ארצית למניעה וטיפול במחלות המועברות בעת קיום יחסי מין.

 

סופוסבוביר נמכרת תחת שם המותג סולבאדי (Solvadi), ועמדה במרכז שערורייה בשל העלות הגבוהה שבה היא נמכרת במרבית המדינות המפותחות (לדוגמה, מעל 84 אלף דולר בארה"ב). אולם, יצרנית התרופה גילעד הורידה את המחירים במדינות המפותחות.

 

הפטיטיס סי פוגעת בכבד, ודלקות כרוניות הנלוות למחלה פוגעות בסביבות 170 מיליון אנשים ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x