$
ספורט ופוליטיקה

בג"ץ לטוטו: תסבירו למינהלת כדורסל הנשים את הסכם השיווק עם הכדורגל

בג"ץ דן בעתירת המינהלת שטענה לאפלייה בחלוקת תקציבי הטוטו לכדורסל הנשים; יו"ר המינהלת: "החלטת בג"ץ מראה שיש אוזן קשבת לטענות המהותיות שהעלנו"

שירות כלכליסט 14:4828.07.16

בג"ץ נתן אתמול אישור לטוטו ולהתאחדות הכדורגל להמשיך במשא ומתן על הסכם שיווק ותמיכה בין הטוטו, משרד האוצר ומשרד הספורט. הבג"ץ דן בעתירה של מנהלת ליגת הכדורסל בנשים.

 

 

 

 

רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל צילום: אוראל כהן

 

שופטי בג"ץ חנן מלצר, יצחק עמית ומני מזוז: "לא מצאנו לשנות את נוסח הסעדים שנתבקשו, אך בעקבות הדיון שנתקיים בפנינו, המשיבים יתמקדו בתשובתם בטענת העותרות כי הסכמי החסות, השיווק והתפעול, מהווים מסווה וכסות לתמיכה; כי הסכומים המשולמים במסגרת הסכמים אלה אינם משקפים את החשיפה והתמורה האמיתית שמקבלת המועצה מהמשיבים; והטענה להפלייה בין העותרות לבין המשיבים . כן יבהירו המשיבים אם "החזר הוצאות שיטור וסדרנות" נעשה במסגרת הקצאת התמיכות ("הרובריקה השלישית" לאחר ניכוי ההוצאות מההכנסות), או בדרך אחרת." 

 

בית המשפט קבע כי תינתן למינהלת ליגת הנשים הודעה של שבעה ימים מראש טרם חתימה על הסכם השיווק החדש, כדי שתוכלנה לשקול את צעדיהן.

 

בא כוח המועצה עו"ד יאיר שילה הצהיר בדיון שלא ייחתם הסכם שיווק חדש עם ההתאחדות לכדורגל בשלב זה.

 

לפי מנהלת הכדורסל של הנשים "המשמעות המעשית של החלטת בית המשפט היא שהמועצה לא תוכל לחתום על הסכם השיווק עם ההתאחדות לכדורגל עד שתשכנע את בג"ץ כי ההסכמים חוקיים ואינם מפלים את כדורסל הנשים".

 

זאת ועוד, הבהיר בית המשפט בהחלטתו, כי הוא מצפה מהטוטו ומהמדינה לפעול במיידי על מנת לאפשר כספית את קיומה של ליגת העל לנשים בכדורסל בעונה הקרובה, בדרך של "פתרון כולל, או למצער, פתרון ביניים" שיאפשר את פתיחת הליגה.

 

רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל ציינה: זו אבן דרך חשובה במאבק הצודק להשוואת תקציבי ספורט הנשים בכלל, וכדורסל הנשים בפרט. אנו רואים בהחלטת בג"ץ בהמשך לדיון הראשון בעתירה, הישג משמעותי העונה לציפיות המנהלת לשינוי המציאות האי שוויונית. החלטת בג"ץ מראה שיש אוזן קשבת לטענות המהותיות שהעלנו, וכי נדרש הסבר מקיף לאפליה המתמשכת מזה שנים של כדורסל הנשים בישראל. לצד הפתרון ארוך הטווח שאנו מבקשים להבטחת יציבות הליגה, בג"ץ מורה לצדדים להגיע לפתרון כולל ובכך לאפשר פתיחת העונה הקרובה. הטוטו, המדינה וכל הגופים נדרשים להסביר את השימוש בכספי הטוטו הניתנים במסגרת החסות, השיווק התפעול ומהווים להערכתנו, צינור להעברת כספי תמיכה בצורה לא שוויונית להתאחדות הכדורגל ולכדורסל הגברים, וללא קשר לתמורה האמיתית שמקבל הטוטו".

 

בהתאחדות לכדורגל ציינו שהם "מברכים על ההחלטה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x