$
ספורט עולמי

וויילס: ההתאחדות לכדורגל תשקיע את כספי הזכייה בתשתיות כדורגל

9 מיליון ליש"ט מכספי הזכייה של נבחרת וויילס ביורו 2016 יושקעו בהקמת מגרשי כדורגל ברחבי המדינה

שירות כלכליסט 16:4610.07.16

 קשר נבחרת וויילס ג'ו אלן הכריז בסיום המסע המדהים של הנבחרת שלו עד לחצי הגמר של טורניר היורו, כי אסור שזה יהיה הישג חד פעמי, וכי עליו לשנות את הסיפור של המדינה. התאחדות הכדורגל של ווילס, שארגנה ביום שישי אירוע קבלת פנים באצטדיון קרדיף סיטי, שבו השתתפו אלפי אוהדים שעודדו את הבחורים של כריס קולמן, הבטיחה כספי זכייה של 15.1 מיליון ליש"ט בזכות העפלה לחצי הגמר. לשם השוואה, אנגליה קיבלה רק 9.6 מיליון ליש"ט.

  

 

גארת' בייל ודור העתיד. ווילס תטפס למקום 11 בדירוג העולמי של פיפ"א, שני מקומות מעל אנגליה, על אף ההפסד 2-0 לפורטוגל בחצי הגמר. גארת' בייל ודור העתיד. ווילס תטפס למקום 11 בדירוג העולמי של פיפ"א, שני מקומות מעל אנגליה, על אף ההפסד 2-0 לפורטוגל בחצי הגמר. צילום: גי אימג'ס

 

שליש מהכסף יחולק בין קולמן, הצוות שלו והשחקנים – סך הכל 60 אנשים. אך יש גם תכניות להשקיע חלק ניכר משאר 9 מיליון ליש"ט במגרשים בכל המדינה, כשליגת וויילס תהיה המרכז למשאבים הללו.

 

אלן, שב-11 השנים האחרונות התקדם במעלה הנבחרות השונות של ווילס החל מהנבחרת מתחת לגיל 17, ועד לנבחרות מתחת לגיל 19 ו-21, אומר כי אסור ששוב יעבור זמן רב מדי עד שוויילס תשתתף בטורניר גדול. "עלינו להשתמש בחוויה הזו כמקפצה", אמר אלן (26). "אנחנו לא רוצים שזה יהיה אירוע חד פעמי לכדורגל הוולשי. אנחנו רוצים שזה יעורר בנו השראה לעשות זאת שוב ושוב. עם האיכות שיש בנבחרת שלנו, ההכנה שיש לנו, אנחנו בטוחים שנוכל לעשות זאת. כולנו יודעים עד כמה ארוכה הייתה ההמתנה, ארוכה מדי". וויילס תטפס למקום 11 בדירוג העולמי של פיפ"א, שני מקומות מעל אנגליה, על אף ההפסד 2-0 לפורטוגל בחצי הגמר.

 

לאחר ההפסד ביום רביעי נשארו השחקנים במשך שעתיים בחדר ההלבשה בסטאד דה ליון לפני שעזבו, ואלן נראה אומלל כמו כולם לאחר שהביצועים שלהם לא התעלו לרמות שהפגינו נגד בלגיה ברבע הגמר. השחקנים הפנימו את כל מה שעשו, הסביר שחקנה של ליברפול. "נזכרנו, על אף האכזבה מההדחה, בדיוק במה שהשגנו. ההשפעה שבוודאי הייתה לכך בבית. אנחנו מקווים שהסיפור הזה והמסע שבו פצחנו ישנו את הסיפור של הכדורגל הוולשי לנצח".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x