$
ספורט עולמי

"כולנומסי": ברצלונה החלה בקמפיין שנוי במחלוקת להגנת מסי

המועדון קרא לאוהדיו להפגין תמיכה בחלוץ שנידון ל-21 חודשי מאסר על הונאת מס ע"י שימוש בהאשטאג #WeAreAllLeoMessi ברשתות החברתיות

שירות כלכליסט 14:3310.07.16
ברצלונה ספגה לעג לאחר שפצחה בקמפיין במדיה החברתית להגן על החלוץ שלה ליאו מסי, שנידון ל-21 חודשי מאסר בשל הונאת מס.

 

 

 

 

קמפיין #כולנומסי. במועדון ביקשו רחמים? קמפיין #כולנומסי. במועדון ביקשו רחמים?

 

המועדון קרא לאוהדים שלו להפגין את התמיכה ללא תנאי שלהם בחלוץ על ידי שימוש בהאשטאג כולנו ליונל מסי (#WeAreAllLeoMessi) ברשתות החברתיות. במועדון ביקשו גם מהאוהדים לצלם עצמם בידיים פתוחות כדי לסמן סולידריות.

 

"הקמפיין מעודד את כל אוהדי ברצלונה להביע את החיבה שלהם לשחקן הכדורגל הטוב בעולם, על ידי הפגנת התמיכה ללא תנאי שלהם ברשתות החברתיות", נכתב בהצהרה שפורסמה באתר הרשמי של המועדון. "בכך שנבהיר ש#כולנו מסי, אנחנו רוצים שליאו ידע שהוא לא לבד. כל החברים, האוהדים, הספורטאים, התקשורת וכל השאר מוזמנים להשתתף".

 

ביום רביעי שעבר נידונו מסי ואביו ל-21 חודשים על ידי בית המשפט בקטלוניה, זאת לאחר שלא שילמו 3.4 מיליון ליש"ט במסים על זכויות הדימוי של השחקן. אולם, השניים קרוב לוודאי שלא יכנסו לכלא, שכן לפי החוק הספרדי, גזר דין של פחות משנתיים על עבירה ראשונה לרוב מקבל פטור. לפיכך, לא מסי ולא אביו חורחה צפויים לבלות מאחורי הסורגים.

 

על אף שהורשעו בהעלמת מס, מסי ואביו ממשיכים לטעון לחפותם. מסי אמר כי אין לו שום ידע על ענייני המס שלו, וציין בפני בית המשפט כי הוא "מוטרד רק מכדורגל". במקביל, אביו חורחה אמר כי זו הייתה האחריות של היועצים הפיננסיים לדאוג לחשבונות של מסי. ההאשמות של העלמות מס נגד מסי עלו כבר בקיץ 2013, וברצלונה פרסמה הצהרת תמיכה באוקטובר 2015. "ברצלונה הפגינה את החיבה והסולידריות שלה לליאו מסי ומשפחתו בסיטואציה הייחודית הזו", נמסר מהמועדון. "אנחנו ממשיכים להציע לו ולמשפחתו את תמיכתנו המלאה וסיוע באספקטים המשפטי, הכספי והאדמיניסטרטיבי של ההליכים".

 

אולם, ההאשטאג "אנחנו ליאו מסי" נתקל בתגובות משועשעות בטוויטר, ואוהדים רבים הביעו את תדהמתם מכך שהמועדון קרא להם להגן על שחקן שהורשע בבית משפט. עם זאת, ציוץ של נשיא המועדון ג'וזפ מריה ברתומיאו, שהבטיח "להגן על השחקן עד הסוף", לווה במספר ציוצי תמיכה מהאוהדים. "אנחנו זקוקים למסי, וכעת מסי זקוק לנו", נכתב באחד מהם, ואילו ציוץ אחר קרא לאוהדים "להגן על ליו באמצעות פעולות, ולא רק מילים".

 

וחדשות טובות מבית המשפט

 

בתוך כך, בית המשפט בספרד ביטל תביעה בגין הונאה ושחיתות נגד כוכב הכדורגל ניימאר ואביו. התביעה הוגשה על ידי קרו ההשקעות הברזילאית DIS, שהחזיקה בזכויות ההעברה של החלוץ בן ה-24. החברה טענה כי לא קיבלה את הסכום המגיע לה בעת העברה של ניימאר מסנטוס בברזיל לברצלונה ב-2013.

 

ניימאר ואביו, המשמש כסוכנו, הכחישו את ההאשמות. אולם במקרה נפרד ברצלונה נדרשה לשלם בחודש שעבר קנס של 5.5 מיליון יורו, בשל אי סדרים בתשלום המסים סביב המעבר שלו מסנטוס. מאז הגיע לקאמפ נואו, זכתה הקבוצה בשתי אליפויות בספרד, שני גביעים, בליגת האלופות, בסופר קאפ האירופי, הסופר קאפ הספרדי ובגביע העולם לקבוצות.

 

בברצלונה הוא חלק משלישיית התקפה חזקה, ביחד עם מסי ולואיס סוארס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x