$
ספורט עולמי

איך הצליחה גולדן סטייט להביא את קווין דוראנט?

שני גורמים מאפשרים לווריורס ליצור את קבוצת העל הבאה של הליגה: עליית תקרת השכר והחוזה של קרי. כתוצאה מחוזה השידור החדש, זינקה תקרת השכר של ה-NBA מ-70 מיליון דולר בעונת 2015-16 ל-94 מיליון דולר בעונה הבאה

שירות כלכליסט 11:4305.07.16
בצעד מפתיע הכריז קווין דוראנט אתמול (ב') שהוא חותם בגולדן סטייט ווריורס. בעקבות זאת, הווריורס הפכו לקבוצת העל החדשה ב-NBA, הודות לסגל המורכב מסטפן קארי, קליי תומפסון ודריימונד גרין שכעת הצטרף אליהם הקלע הטוב ביותר בליגה.

 

 

 

והיכולת שלה להוסיף את דוראנט נובעת בחלקה מכך שקארי מרוויח 12 מיליון דולר בעונה. והיכולת שלה להוסיף את דוראנט נובעת בחלקה מכך שקארי מרוויח 12 מיליון דולר בעונה. צילום: איי אף פי

 

אף שדווח עוד קודם כי הווריורס הם בין המועמדים להחתים את דוראנט, רבים הופתעו שהוא בחר לעזוב את אוקלהומה סיטי ת'אנדר. הקבוצה הזו הרי הייתה קרובה לניצחון אחד מהדחת הווריוס בגמר המערב, והיה נראה שהם מתכוונים גם העונה הקרובה להתחרות בווריוס על הבכורה בליגת המערב.

 

אולם, הווריורס הצליחו לגייס את דוראנט בזכות הטענה הבאה: בנפרד, הם שניהם יתחרו על האליפויות, אך ביחד הם יוכלו לזכות בכולן.

 

על פי דיווח ביאהו ספורטס, בפגישה ביניהם, אמר לדוראנט בוב מאיירס, הג'נרל מנג'ר של הווריוס: "בלעדייך, אנחנו יכולים לזכות בעוד תואר אחד או שניים, בלעדינו, אתה אולי גם תזכה באליפות. ביחד? נזכה בכמה תארים".

 

זה לא מופרך במיוחד. הקבוצה השנייה הטובה ביותר ב-NBA, הספרס לא העפילו אפילו לגמר המערב. למעשה, הווריוס הצליחו לנטרל את הקבוצה היחידה שאיימה על מעמדם. הקליפרס אמנם נותרו איום, אך היריבה האמיתית היחידה שלהם היא עדיין הקאבלירס, ששולטת בליגה המזרח החלשה יותר.

 

כדי להחתים את דוראנט, הווריורס יצטרכו לקצץ קצת במשכורות. קרוב לוודאי שזה יוביל להעברה של אנדרו בוגוט ושון ליווינגסטון, ואיבוד של השחקנים החופשיים הריסון ברנס ופסטוס אזלי. עם זאת, נראה שהקבוצה תעשה ככל יכולתה לשמור על אנדרו איגודלה.

 

הווריורס הפציצו את הליגה עם "סגל המוות" שלהם, יחידה קטנה ואיכותית שכוללת את קרי, תומפסון, ברנס, איגודלה ודריימונד גרין. זה היה ההרכב הפותח היעיל ביותר בליגה, ועכשיו הם החליפו את ברנס, שחקן שבעונה שעברה קלע 11 נקודות ותפס 5 ריבאונדים בממוצע במשחק עם קווין דוראנט.

 

זו צריכה להיות מחשבה מפחידה עבור שאר הליגה – קבוצה עם 73 ניצחונות החתימה את אחד הקלעים הטובים ב-NBA.

 

אולם, שני גורמים מאפשרים לווריורס ליצור את קבוצת העל הבאה של הליגה: עליית תקרת השכר והחוזה של קארי. כתוצאה מחוזה השידור החדש, זינקה תקרת השכר של ה-NBA מ-70 מיליון דולר בעונת 2015-16 ל-94 מיליון דולר בעונה הבאה. זה סיפק לכמעט כל הקבוצות בליגה מרחב לגמישות פיננסית, אם יבצעו כמה מהלכים.

 

הווריורס היא אחת מהקבוצות הללו, והיכולת שלה להוסיף את דוראנט נובעת בחלקה מכך שקארי מרוויח 12 מיליון דולר בעונה.

 

ב-2012 חתם קארי על הארכה לחוזה לארבע שנים בשווי 44 מיליון דולר, באותו הזמן היו שחשבו שמדובר על הימור מצד הווריורס. קארי סבל מפציעה חוזרת בקרסול, ואף שהיה כבר אז קלע מוכשר הוא היה רחוק ממעמד ה-MVP לו הוא זוכה כיום. החוזה העניק לשחקן צעיר ומבטיח חוזה בטוח ולא יקר במיוחד, זאת למקרה שהקרסול שלו ימשיך להציק לו.

 

ארבע שנים לאחר מכן וקארי נחשב לאחד השחקנים הטובים ביותר ב-NBA, כולל זכייה פעמיים בתואר ה-MVP, אך הוא לכוד בחוזה זול יחסית. על פי נתוני Basketball-Reference, בעונה האחרונה דורג קארי רק במקום ה-65 ברשימת השחקנים המרוויחים ביותר ב-NBA, ובתום תקופת ההעברות הנוכחית, שבהם גם שחקנים משניים זוכים לחוזה של 8 ספרות, קארי יהפוך ללא ספק לכוכב העל הזול ביותר בליגה.

 

לכן, בזכות החוזה הזול יחסית של קארי והעובדה שתומפסון וגרין חתמו על החוזים שלהם לפני עליית תקרת השכר, בעזרת כמה העברות, בראשן בוגוט וליבינגסטון, הווריורס יכולים להרשות לעצמם להוסיף לשורותיהם את דוראנט.

 

הווריורס עדיין צריכים לבצע את המהלכים האלה כדי לפנות את הדרך לתקרת השכר, ויהיה קשה להוסיף שחקני חיזוק לקבוצה עם עלות שכר גבוהה, אך כמה גורמים הסתדרו כדי לאפשר להם להחתים שחקן מוביל. ב-2017 כשקארי יהפוך לשחקן חופשי, הוא יוכל ליהנות סוף סוף מהשכר שרבים חושבים שמגיע לו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x