$
רכישות

רשמי: לאס וגאס מקבלת קבוצת ספורט מקצוענית ראשונה

ליגת ההוקי של צפון אמריקה (NHL) אישרה כי לאס וגאס תהיה הקבוצה ה-31 בליגה. זו תהיה קבוצת הספורט המקצועני הראשונה שתבוסס בעיר המדברית בנבדה. הליגה תקבל חצי מיליארד דולר

שירות כלכליסט 11:5723.06.16

ליגת ההוקי של צפון אמריקה (NHL) אישרה כי לאס וגאס תהיה הקבוצה ה-31 בליגה. זו תהיה קבוצת הספורט המקצוענית הראשונה שתבוסס בעיר המדברית בנבדה.

 

 

 

לאס וגאס. 2.2 מיליון תושבים בלי קבוצה לאס וגאס. 2.2 מיליון תושבים בלי קבוצה צילום: שאטרסטוק

 

זה היה הסוד הכי לא שמור בתעשיית הספורט האמריקאית אבל אמש 30 בעלי הקבוצות ב-NHL החליטו על הקמת הקבוצה. הקבוצה תצא לדרך בעונת 2017/18 וגארי בטמן, קומישינר הליגה, הכריזה: "זו הזדמנות מאד מרגשת - לא רק עבור לאס וגאס אלא בשביל הליגה כולה".

 

ביל פולי, מיליארדר שעשה את כספיו בפיננסים, יהיה הבעלים של הקבוצה החדשה ב-NHL וישלם לליגה 500 מיליון דולר כ"דמי הרחבה". זה הסכום הכי גבוה שקיבלה הליגה עבור הקמת קבוצה. הקבוצות החדשות האחרונות שהצטרפו לליגה שילמו בשנת 2000 כ-80 מיליון דולר לליגה. על פי הדיווחים, לאס וגאס ואנשי עסקים הקשורים לעיר ינסו להעביר או להקים קבוצת פוטבול, קבוצת כדורסל וגם קבוצת כדורגל בעיר ההימורים.

 

הסכום שפולי שילם יפוזר בין 30 קבוצות הליגה והקבוצה תשחק בארנת T-Mobile, שנבנתה ב-375 מיליון דולר עבור 17,368 צופים. על פי גורמים בליגה, כבר הבטיחו למכור 14,000 מנויים לקבוצה.

 

באזור של לאס וגאס יש 2.2 מיליון תושבים והיא העיר הגדולה ביותר בארה"ב ללא קבוצת ספורט מקצוענית. מדי שנה 42 מיליון תיירים מגיעים ללאס וגאס וב-NHL מקווים שהם יהפכו את המשחקים בעיר לאחד מהדברים ש"צריך לעשות בלאס וגאס". הליגה בחרה את לאס וגאס על פני קוויבק סיטי, טורונטו (קבוצה שניה) וסיאטל. ייתכן שאחת מהן תהיה הקבוצה ה-32 בעתיד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x