שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

49 ימים לפני האולימפיאדה: ריו מכריזה על מצב חירום פיננסי

לפי הדיווחים, נשיא ברזיל מישל טמר הסכים להעביר סיוע, כדי למנוע "התמוטטות מוחלטת" בבריאות, בתחבורה ובביטחון הציבורי

שירות כלכליסט 13:5718.06.16

קצת פחות מחודשיים לפני תחילת המשחקים האולימפיים הקיץ, הכריז מושל ריו דה ז'ניירו על מצב חירום פיננסי והפציר בממשלה להעניק לעיר סיוע פיננסי, כדי למנוע "התמוטטות מוחלטת בביטחון הציבורי, במערכות הבריאות, התחבורה והניהול הסביבתי". הנשיא הזמני, מישל טמר, כבר הסכים להקצות מימון פדראלי לכסות את חובותיה של ריו כדי להבטיח את קיומם של המשחקים האולימפיים.

 

התחינה למשאבים היא נקודה מביישת למארחת של המשחקים האולימפיים הראשונים בהיסטוריה של דרום אמריקה והיא רק האחרונה ברשימה של צרות שעימם מתמודדת המדינה, כגון הדחתה של הנשיאה, המיתון העמוק ביותר מזה עשורים רבים, סקנדל השחיתות הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה, מגיפת הזיקה וגל של שביתות והשתלטויות על משרדים ממשלתיים.

 

כלכלתה של ברזיל צפויה להתכווץ ב-4% השנה כתוצאה ממחירי הסחורות החלשים, ירידה בביקושים מסין, שיתוף פוליטי ופרשת השחיתות "שטיפת הרכב" שהביאה להקפאתם של חוזי בנייה רבים ולמעצרם של עשרות מנהלים בכירים. ריו הוכתה קשה במיוחד משום שהייתה בסיס פעילותה של "פטרובראס" הממשלתית העומדת במרכז החקירה.

 

כדורעף חופים בחוף קופה קבנה בריו כדורעף חופים בחוף קופה קבנה בריו צילום: אי פי איי

 

נוכח הירידה הצפויה בהכנסות ממיסים, נאלצה הממשלה לקצץ בהוצאות על בריאות, שיטור וחינוך. רופאים ומורים במדינה מתמודדים עם עיכובים בשכר, מה שמוביל למחאות ולהשתלטות על בתי הספר ובתי חולים.

 

המושל בפועל של ריו, פרנציסקו דורנלס, הגדיר את המצב כ"אסון פיננסי" העלול "למנוע את מילוי ההתחייבויות העולות מקיום המשחקים האולימפיים בריו". קביעה זו מאפשרת לממשלה לקבל הלוואות מבלי להזדקק לאישור המחוקק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x