$
ספורט עולמי

7,376 דקות מאוד משמעותיות

שחקני אתלטיקו מדריד שיחקו יותר משחקים מאשר ריאל מדריד העונה. איך זה ישפיע על גמר ליגת האלופות?

אוריאל דסקל 09:0227.05.16

מי שראה את גמר הגביע הספרדי בין ברצלונה לסביליה ראה שני סטים של שחקנים שפשוט לא היו חדים כמו בתחילת העונה. הם אפילו נראו מעט עייפים. הכוכב הגדול על המגרש, ליאו מסי, בקושי זז (טקטיקה מכוונת לקראת סוף העונה כדי לשמור את הספרינטים האינטנסיביים לפעולות התקפיות) ולואיס סוארס, הכובש המצטיין של ברצלונה, נאלץ לצאת בגלל פציעת שריר.

 

 

 

 

כריסטיאנו רונלדו. שיחק הרבה יותר דקות מלברון ג'יימס - ועוד יש לו יורו על הראש כריסטיאנו רונלדו. שיחק הרבה יותר דקות מלברון ג'יימס - ועוד יש לו יורו על הראש צילום: גטי אימג'ס

 

ברצלונה שיחקה המון כדורגל במהלך העונה. יותר מ-65 משחקים - כולל משחקי ידידות. המשחקים הללו כוללים אימונים לקראת משחק, טיסות רבות, ישיבות ועוד. זה הרבה עבודה. כמו כן, כמעט כל שחקן בברצלונה וכמעט כל שחקן בקבוצה בכירה באירופה עבד העונה גם בשביל המדינה שלו. מדובר על עוד 5-7 משחקים בינלאומיים. לרוב השחקנים של ברצלונה יש עוד יורו או קופה (3-4 משחקים במינימום לא כולל משחקי הכנה). וביולי? מתחילים הכל מחדש.

 

זה עומס מטורף ולכן אין פלא שהשחקנים של ברצלונה, חלקם שיחקו בקיץ הקודם בקופה אמריקה, נראו גמורים.

 

מספר דקות שהשחקנים האלה משחקים במהלך עונה הוא בלתי נתפס.

 

כמעט כל שחקן הרכב בברצלונה שיחק העונה כ-5,000 דקות העונה. לואיס סוארס, למשל, שיחק כ-4,320 דקות במשחקי ברצלונה. הוא שיחק עוד שני משחקים בינלאומיים וגם שיחק במשחקי ידידות. אם נעשה השוואה לכוכב ה-NBA הגדול, אז נגלה שלברון ג'יימס שיחק כ-3,167 דקות העונה. זה אומר שסוארס שיחק יותר מ-1,100 דקות העונה מאשר הכדורסלן. 1,100 דקות שוות ערך לכ-23 משחקי NBA.

 

שחקני NBA מתלוננים בצדק על כמות המטורפת של משחקים במהלך עונה (82 משחקים בעונה הרגילה). ומה יגידו הכדורגלנים?

 

בכל מקרה, לקראת גמר ליגת האלופות שווה לנתח את מספר הדקות שכל קבוצה שיחקה - אולי זה יגלה לנו מי יגיע יותר "טרי" למשחק הגמר בין ריאל מדריד לאתלטיקו מדריד.  

 

 

אתלטיקו מדריד באימונים. מנוחה חשבוה של שבועיים אתלטיקו מדריד באימונים. מנוחה חשבוה של שבועיים צילום: אי פי איי

 

רוטציה קטנה

 

השחקנים של דייגו סימאונה שיחקו 40,667 דקות בלה ליגה, ליגת האלופות וגביע ספרד השנה. זאת בעוד ששחקני ריאל מדריד שיחקו 33,291 דקות. זה אומר ששחקני אתלטיקו מדריד שיחקו 7,376 דקות יותר מאשר שחקני ריאל. כלומר, בערך 7.5 משחקים. ריאל מדריד "נהנתה" מהדחה מוקדמת מגביע ספרד בעקבות שיתופו הלא חוקי של דניס צ'רישב בעוד אתלטיקו סבלה הרבה יותר בדרך לגמר במילאן (מבחינת איכות היריבות בשלבי הנוק אאוט).

 

הבדל גדול נוסף בין הקבוצות זה הרוטציה. דייגו סימאונה בקושי עשה שינויים בהרכב שלו במשחקי ליגת האלופות ולה ליגה. זאת בעוד שבריאל מדריד שינו את הרוטיצה בעקבות הפיטורים של רפא בניטס. זינאדין זידאן גם ערך רוטציה רחבה יחסית בעמדות המגנים והבלמים בעוד שמבחינת קישור - נתח הדקות התחלק בצורה יעיליה יותר בין איסקו, חאמס רודריגס, קאסימרו, מודריץ' וטוני קרוס.

 

כמה ה-7,376 דקות הללו יהיו משמעותיות בגמר במילאן? בריאל מקווים שיהיו משמעותיות ביותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x