$
רכישות

אסטון וילה תימכר למשקיע סיני

הסינים ממשיכים את מסע רכישות המועדונים שלהם באירופה. הפעם: ד"ר טוני שיאה שילם 60 מיליון ליש"ט על 100% מהיורדת מהפרמיירליג העונה

שירות כלכליסט 23:3618.05.16

איש העסקים הסיני, ד"ר טוני שיאה (Dr Tony Xia) הסכים לרכוש את אסטון וילה, היורדת מהפרמיירליג, עבור סכום של 60 מיליון ליש"ט. הוא מצטרף לרשימת קונצרנים ואנשי עסקים סינים שרכשו קבוצות באירופה. בין השאר דן האג ההולנדית, סושו הצרפתית ואתלטיקו מדריד בבעלות סינית מלאה או חלקית. משקיעים סינים במשא ומתן גם עם סילביו ברלוסקוני על רכישת מילאן. 

 

ארגון הליגות הנמוכות באנגליה, הפוטבול ליג, צריך לאשר את הרכישה של אסטון וילה, שב-2006 עברה לידיו של ידי רנדי לרנר עבור 62.2 מיליון ליש"ט. לרנר מחפש רוכש לקבוצה מאז 2014. "חיפשנו את הבעלים הנכונים שידאג למועדונים ויסייע לו לחזור לגדולה", אמר לרנר, "שיאה הוא בחירה מצוינת".  

אוהדת של אסטון וילה אוהדת של אסטון וילה צילום: רויטרס

 

שיאה עוד יצטרך לעבור בדיקת נאותות של ההתאחדות לכדורגל האנגלית לפני שישלים את הרכישה. שיאה הוא הבעלים של חברת Recon, שמנהלת מספר חברות בהונג קונג. החברה שעוסקת בעיקר בחברות טכנולוגיה, מעסיקה 35,000 אנשים ב-75 מדינות. שיאה הוא סטודנט לשעבר בהרווארד בארה"ב וב-MIT. הוא סיפר כי הוא אוהד של אסטון וילה "מלפני הרבה שנים", והוא "מאושר להיות הבעלים". הוא רוצה להחזיר למוקד הבמה את אסטון וילה, שבשנים האחרונות הפסידה עשרות מיליוני ליש"ט (יותר מ-27 מיליון ליש"ט בעונה שעברה). לפני כן, הקבוצה צריכה לשקם את עצמה שיווקית ומקצועית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x