$
רכישות

בנפיקה הרוויחה יותר מ-266 מיליון יורו ממכירת שחקנים בעשור האחרון

הרווחים ממכירתו של רנאטו סאנצ'ס לבאיירן מינכן עשויים עשויים להגיע ל-80 מיליון יורו. בכך הוא מצטרף לרשימה של 12 שחקנים שנמכרו ביותר מ-340 מיליון יורו

שירות כלכליסט 09:0515.05.16

באיירן מינכן רכשה בשבוע שעבר מבנפיקה את אחד מהכישרונות המלהיבים ביותר באירופה - רנאטו סאנצ'ס בן ה-18. האלופה הגרמנית רכשה את הקשר עבור סכום ראשוני של 35 מיליון יורו. כחלק מההסכם תשלם באיירן 5 מיליון יורו על כל 25 משחקים שישחק עד המשחק ה-125 שלו בגרמניה. כמו כן, תשלם 25 מיליון יורו אם יהיה אחד משלושת השחקנים הסופיים המועמדים לבלון ד'אור או יהיה שחקן נבחרת פיפ"א העולמית במהלך שהותו בקבוצה.

 

 

 

 

רנאטו סאנצ'ס. עשוי להכניס לקופתה של בנפיקה 80 מיליון יורו רנאטו סאנצ'ס. עשוי להכניס לקופתה של בנפיקה 80 מיליון יורו צילום: איי אף פי

 

בנפיקה יכולה לרוויח עד 80 מיליון יורו מסאנצ'ס, וזה מחיר לא רע בכלל עבור שחקן שרכשה מאגיולאס מוסגרייה, קבוצה קטנה, עבור 25 כדורי רגל. סאנצ'ס מצטרף ל-12 שחקנים אחרים שבשנים האחרונות נמכרו על ידי בנפיקה הפורטוגלית עבור סכום של יותר מ-340 מיליון יורו.  המועדון, שמסתמך על רכישת שחקנים צעירים מדרום אמריקה ושווקים פחות מוכרים, הצליח למכור שחקנים ב-510 מיליון יורו מעונת 2005/06, כאשר הרווחים (בחישוב הוצאות בנפיקה שוק העברות) עומדים על של כ-266 מיליון יורו.

 

חמישה מאותם שחקנים, כולל סאנצ'ס, שייכים לסופר אייג'נט הפורטוגלי - ז'ורג' מנדס. ארבעה מהשחקנים הללו זכו באליפות אירופה בקבוצותיהם החדשות בעוד שאחד מהם, יאן אובלק, שוער אתלטיקו מדריד, בגמר ליגת האלופות נגד ריאל מדריד.

 

אנחל די מריה רכשה בנפיקה רק עבור 7 מיליון יורו ומכרה עבור סכום של כ-28 מיליון יורו. את ראמירס מכרה לצ'לסי ברווח של 16 מיליון יורו, את פאביו קונטראו ברווח של כ-30 מיליון יורו ואת דויד לואיס ברווח של כ-25 מיליון יורו. כמו כן, קיבלה תשלומים על העברות נוספות שלהם.

 

הערכות הן שמשקיעים צד שלישי (TPO) לקחו חלק ניכר מהרווחים של בנפיקה משוק העברות השחקנים.

 

תוך כדי הצליחה בנפיקה לשמור על מקומה בצמרת הכדורגל הפורטוגלי. מאז 2010 לא סיימה מחוץ לשני המקומות הראשונים והיא קרובה לזכייה שלישית ברציפות בתואר האליפות. כמו כן, העפילה פעמיים לגמר ליגת אירופה.

 

רק פורטו, יריבתה של בנפיקה בליגה הפורטוגלית, מצליחה למכור שחקנים בסדרי גודל דומים - אך מאז 2010 פורטו מתקשה על המגרש באופן יחסי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x